×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Ērglēniete Zane Lazdiņa pēc plaušu transplantācijas atgriezusies mājās (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc trīs mēnešu prombūtnes pagājušās sestdienas pēcpusdienā savās mājās Ērgļos atgriezusies Zane Lazdiņa – pirmā Latvijas iedzīvotāja, kurai ir veikta plaušu transplantācija, informē Pulmonālās hipertensijas biedrības (PHB) valdes priekšsēdētāja Ieva Plūme.

Jau vēstīts, ka jaunajai sievietei bija reta un dzīvībai bīstama slimība – pulmonālā arteriālā hipertensija. Viņas vienīgā cerība izveseļoties bija plaušu pārstādīšana, kas Latvijā netiek veikta un nav apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu grozā. Ar fonda “ziedot.lv” palīdzību nepilna mēneša laikā savākti 120 000 eiro, lai Zanes dzīvībai nepieciešamo operāciju veiktu klīnikā Austrijā. Zanei plaušu transplantācija veikta aprīļa vidū.

Līdz ar plaušu transplantāciju Zanei turpmāk jālieto imūnsupresori, kas apspiež imūnsistēmas reakciju uz jauno orgānu. Savukārt medikamenti, kas paredzēti pulmonālai arteriālai hipertensijai un sirds mazspējai, viņai vairs nav vajadzīgi.

Zanes ārstējošais kardiologs Andris Skride atzīmē: “Zanes jaunās plaušas šobrīd strādā perfekti, elpošanas un sirds mazspējas nav vairs vispār. Savukārt izteikti paplašinātā sirds, kāda tā bija slimības laikā, ir atgriezusies normas robežās.”

Šobrīd Zanes ikdiena rit, izpildot speciālus vingrinājumus sirds un plaušu veselībai, gatavojot pusdienas, sagaidot draugu un radu apciemojumus un no sirds priecājoties, ka beidzot var staigāt bez aizdusas. Zanes mamma Inita Lazdiņa atzīst: “Esmu tikpat laimīga kā pirms 32 gadiem, kad Zanīte piedzima pirmo reizi. Veiksmīgā transplantācija bija viņas otrā piedzimšana.”

Šobrīd labdarības portāls “www.labdaris.lv” vāc ziedojumus Aleksandram Korlašam – 31 gadu jaunam pulmonālās hipertensijas pacientam, lai palīdzētu atgūt veselību un darba spējas.

“Aleksandru var glābt pulmonālā endarterektomija, ko veic Austrijā. Šīs operācijas gaitā no visiem asinsvadiem tiek izņemti tur radušies trombi. Šāda operācija tika īstenota Latvijā trīs cilvēkiem, bet Aleksandrs cieš no šīs slimības distālās formas, tādēļ operāciju var veikt tikai Austrijā,” stāsta kardiologs Andris Skride.

Ja slimību neārstē, tad mirstības līmenis no šīs slimības ir ļoti augsts – trīs gadu laikā tas sasniedz 90%. Vīrieša operācijai kopumā ir nepieciešami 21 700 eiro. Līdz šim ir saziedoti 2622,12 eiro.

PHB apvieno cilvēkus ar retu, hronisku un dzīvībai bīstamu kaiti – pulmonālo arteriālo hipertensiju. Šobrīd Latvijā ir diagnosticēti aptuveni 85 pacienti. Pēc statistikas aplēsēm to skaitam valstī vajadzētu būt ap 200.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Labdien,man prieks par Jums,bet manam vīram arī vajadziga plausu translantacija,gribētos zināt ar ko man sākt,kur griezties,jo aŗsti saka vienīgā izredze izdzīvot.

  2. Prieks par labo vēsti. Vairāk šādu rakstu. Cilvēki, kas ziedoja, jūt gandarījumu, ka piedalījušies lielajā akcijā un rezultāts ir pozitīvs. Lai Zanei veselība. Un ‘jaudīm, kas ziedoja – veselību, tuvākmīlestību, sapratni, optimismu.

  3. Lai sliktais atrak aizmirstas.

  4. Lai veicas Zane!

  5. Lieliski!
    Es arī ziedoju un patiešām no sirds priecājos lasīt, ka operācija bijusi veiksmīga un ka ar plaušām problēmu vairs nav. Turam īkšķi, ka organisms ar laiku pieņems jauno orgānu un papildus zāles nebūs jādzer. Turies, Zane! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+