×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Ērglēniete Zane saka paldies līdzcilvēkiem par ziedoto viņas ārstēšanai (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ērglēniete Zane Lazdiņa, kuras ārstēšanai portālā “ziedot.lv” saziedota visa nepieciešamā summa – 120 000 eiro, saka lielu paldies Latvijas iedzīvotājiem, kuri atsaucās lūgumam un ziedoja savus resursus viņas dzīvības glābšanai, portālam “LA.lv” sacīja Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Plūme.

Jau vēstīts, Zanes plaušu transplantācijai nepieciešamā summa saziedota nepilna mēneša laikā. Nauda jau ir pārskaitīta Austrijas klīnikai Vīnē. Tiklīdz tā šos resursus saņems, Zani iekļaus plaušu donoru gaidīšanas rindā.  Līdzko tas būs atrasts, Zani gatavos pārvešanai uz Vīnes klīniku.

“Esmu ļoti pateicīga visiem Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošajiem tautiešiem, kas man palīdzēja tik grūtā brīdī. Tas nav vārdos izsakāms, cik pateicīga jūtos. Neticami, ka tik ātri bija iespējams savākt tik lielu naudu,” atzīst Zane. “Pamazām pakoju somu, jo kuru katru dienu var piezvanīt mans dakteris Andris Skride un pateikt, ka mani gaida Vīnē.”

Savukārt Pulmonālās hipertensijas biedrības vadītāja Plūme atzīmē: “Tas, ka cilvēki vienojas, lai palīdzētu nelaimē nokļuvušajam, ir brīnums, kas jāpieņem ar lielu pateicību sirdī. Šobrīd ir liels gandarījums par to, ka darīts viss, lai glābtu dzīvību. Diemžēl valdības līmenī joprojām nav izpratnes, ka cilvēka dzīvība ir lielākā vērtība.”

Jau vēstīts, ka pirms trim gadiem ārsti 32 gadus vecajai Zanei no Ērgļu novada atklāja retu slimību — pulmonālo arteriālo hipertensiju — sindromu, ko raksturo asinsspiediena paaugstināšanās plaušu artērijās. Slimība triju gadu laikā ir progresējusi tik strauji, ka vienīgais ceļš, kā palīdzēt jaunajai sieviete, ir plaušu transplantācija, kas ir jāveic iespējami drīz.

Operācijas izmaksas ir 120 000 eiro. Lai rastu dzīvības glābšanai svarīgās operācijas līdzfinansējumu no valsts puses, Zane vērsās Nacionālajā veselības dienestā, taču šī gada 21. janvārī saņēma vēsti, ka valsts atsakās līdzfinansēt viņas plaušu transplantāciju. Tāpēc Zane vērsās pie sabiedrības, lūdzot ikvienu līdzcilvēku ziedot kaut minimālu naudas summu, lai viņu glābtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gribetos komentet komentaru. Tikai cilveks kas ir izgajis so gruto celu cinoties ne tikai ar veselibas problemam, bet ari ar valsts vienaldzibu pret sasirguso ir tiesigs nosodit so sievieti. Vai Jums to sajusmas izradisanu un Paldies sacisanu vajag? Es pilnigi esmu parliecinata kad sai sievietei no sirds nak miljoniem paldies un prieka asaras, bet kad esat ilgu laiku bijis sasirdzis nau speka priecaties kaut gan saprotat ka bus okey. Zanit Jus esat liels malacits turaties viss kas notiek notiek uz labu!!!!!!!!!!

  2. Tauta izglāba dzīvību ziedojot 120 000 eiro . Tv neredzēju sajūsmu ,ne prieka asaras par dzīvības glābšanu . Tagad lasu liels paldies un toreiz redzēju ari paldies . Komentētāji izsacīja daudz lielāku prieku , sajūsmu , ka pati nelaimīgā . Tas viss atgādina vienaldzību ,ka kadam ir obligāti jadod otram tik liela summa , ka pati nejūt prieku par savu dzīvību .Vismaz būtu iemacījusies pateikt paldies !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+