Foto: Egons Zīverts ( Kurzemes Vārds”)

Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana” būs skatāma Kuldīgā un Rudbāržos 0

19. augustā Kuldīgas Mākslas namā un 22. augustā Rudbāržu muižā būs aktiera un režisora Ērika Vilsona veltījums mātei – monoizrāde “Mana Magadana”, kas stāsta par viņa dzimšanas vietu Magadanu, Sibīrijā un atmiņām par to.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Izrāde veidota pēc režisora bērnības atmiņām, mammas Zentas Vilsones vēstulēm un trimdā sarakstītajiem dzejoļiem, kā arī dienasgrāmatas fragmentiem par 2013. gada braucienu uz Magadanu kopā ar režisori Dzintru Geku un fondu “Sibīrijas bērni”.

Kā stāsta pats autors izrāde ir veltījums viņa mammai, kura 1946. gadā tika izsūtīta uz Sibīriju un pērn aizgāja mūžībā. Izrāde ir ne tikai stāsts par autora dzimšanas vietu Kolimas pilsētu Magadanu, viņa bērnību, atgriežoties no izsūtījuma, bet arī personisks skatījums uz plašākiem vēstures notikumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mana Magadana” stāsta par Latvijas valsts veidošanās un attīstības procesu, rosinot skatītājus domāt par vēstures notikumiem, cēloņu likumsakarībām caur viena cilvēka dzīves stāstu, kā arī radīt interesi par savas dzimtas vēsturi. Kā saka Ēriks Vilsons, “vēstures izzināšana iespējama caur tādām zināmām arhetipiskām lietām kā māja, ģimene, tēvs, māte, saprotot viņu likteņus, kas ar viņiem noticis.” [LA.LV, 8.03.2018.]

Ēriks Vilsons ir Liepājas teātra aktieris kopš 1985. gada, piedalījies Rīgas Jaunā teātra un Dailes teātra izrādēs, filmējies Viktora Kairiša filmā “Pa ceļam aizejot..” (2000), seriālā “Svešā dzīve” (2007, 2008). 2016. gadā ieguvis maģistra grādu Liepājas Universitātes Rakstniecības studijās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.