×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. septembris, 2012
Drukāt

Ērikam Lansam – vellakaulisks prieks

Ērika Lansa romāns “Vai mēs tiksimies vēlreiz” ir stāsts, kuru lasa, apspriež, diskutē. Vispirms to dara grāmatas lasītājs un šoreiz arī Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde, Latvijas Rakstnieku savienība, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija un Latvijas Jūras akadēmija, kas lasīja visus rakstnieka Egona Līva piemiņas balvai “Krasta ļaudis” iesniegtos literāros darbus.

Izdevniecība “Lauku Avīze” žūrijas vērtējumam iesniedza Ērika Lansa “Vai mēs tiksimies vēlreiz” un Agra Liepiņa romānu “Lielvārdes Katrīna”. Ēriks Lanss, uzzinot, ka ir šīs balvas ieguvējs, neslēpa gandarījumu un “vellakaulisku” prieku, ka “Lauku Avīzes” “Lata romānu” sērijā izdotais darbs ieguvis augstāko novērtējumu, un novēlēja izdevniecībai tikpat neatlaidīgi un vērienīgi izdot latviešu rakstnieku oriģinālromānus.

Sestdien, 15. septembrī, ierodoties Liepājā Dzejas dienu noslēguma pasākumā, literāti un viesi no visas Latvijas “Promenade Hotel” Hika spīķera eksotiskās zāles centrā aplūkoja mākslinieka Anša Alkšņa veidotās balvas – ar smiltīm pildīta stikla cilindra galā sēdošu rakstnieku – un sumināja Ēriku Lansu par romānu “Vai mēs tiksimies vēlreiz”, Andru Manfeldi par grāmatu “Ceļojums uz Mēnesi”, vidusskolnieci Megiju Līvu Pīru, kura nominācijā par labāko skolu jaunatnes literāro darbu saņēma gan piemiņas balvu, gan tāpat kā pārējie labāko eseju jaunie autori Egona Līva Kopotos rakstus, kuru izdošanu savulaik atbalstīja Liepājas pašvaldība.

Balvas un naudas prēmijas 500, 300 un 200 latu apmērā pasniedza Latvijas Jūras akadēmijas rektors Jānis Bērziņš, Liepājas mērs Uldis Sesks un mēra vietniece Silva Golde.
Galveno balvu šogad saņēma Olafs Gūtmanis par piecu sējumu “Raksti” noslēdzošo grāmatu, kas izdota 2012. gadā. Rakstnieka dzīvesbiedre Edīte Gūtmane, saņemot īpašo mecenāta balvu par mūža ieguldījumu, neslēpa saviļņojumu par brīnišķīgo atzinību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+