×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Ēriks Jēkabsons: Nepieteiktā kara sākums (48)

Foto - LETAFoto - LETA

“Šobrīd pasaulē visu militāro konfliktu un ģeopolitisko krīžu pamatā ir “civilizāciju sadursmes”. Civilizāciju veido kultūra un attiecīgo kultūru nosaka etniskā, nacionālā un reliģiskā identitāte.” Semjuels Hantingtons

“Karš ir sliktas politikas turpinājums,” teicis prūšu ģenerālis Kārlis fon Klauzevics. Neapšaubāmi, Rietumiem ir bijusi slikta politika, kas, vispārināti runājot, ir rezultējusies daudzu un traģisku kļūdu pieļaušanā. Visvairāk tas attiecas uz ārpolitiku (piemēram, Tuvajos Austrumos, Afganistānā, Irākā, Āfrikā u.c.), taču tas konsekventi radīja aizvien vairāk problēmu iekšpolitiski, kā to šobrīd redzam Latvijā un Eiropas Savienības valstīs. Pagrieziena punkts notika pēc “dzelzs priekškara” krišanas.

Pirms aukstā kara beigām pasaule bija bipolāra, un militāro un ģeopolitisko līdzsvaru pasaulē uzturēja divas lielvaras: no vienas puses PSRS un tādi tās sabiedrotie un vasaļi kā Ķīna un Varšavas pakta valstis, bet no otras puses – ASV, NATO valstis un Rietumeiropa. Pēc aukstā kara beigām, izjūkot PSRS un krītot “dzelzs priekškaram” un neatkarību atgūstot daudzām valstīm Austrumeiropā un Baltijā, kā arī daudzām Āfrikas valstīm “atbrīvojoties no koloniālisma jūga”, pasaule kļuva multipolāra.

Uz jaunās ģeopolitiskās realitātes skatuves bez ASV un Krievijas parādījās arī Ķīna, Indija, Centrālāzija, Latīņamerika. Zuda aukstā kara relatīvais militārais līdzsvars, parādījās vesela virkne jauno veco valstu, daudz kur neatkarības centienus pavadīja asiņaini pilsoņu kari un militārie konflikti (Bosnija, Kosova, Serbija, Kalnu Karabaha, u.c.). Šoreiz visu karu pamatā nebija vis ciņa starp ideoloģijām un teritorijām, kā tas bija 1. un 2. pasaules karu laikā, bet gan civilizāciju un kultūru sadursmes. Civilizāciju loma pieauga un aktīvi izpaudās globālos procesos.

Izplatības ziņā visstraujāk augošā bija un ir Islāma civilizācija. Islāms ir modernizējies un strauji izplatījies Eiropā. S.Hantingtons savā slavenajā grāmatā “Civilizāciju sadursme” izsaka kādu svarīgu domu, kas gan lielākoties tiek ignorēta, proti, šajā civilizāciju sadursmē ne jau Islāms ir ienaidnieks, bet gan pašu kristīgo Rietumu vai brīvās pasaules vājums un tizlums. Pārāk ilgi arogantā un pašapmierinātā attieksme ir bijusi “Rietumi un pārējie”, kas novedusi pie Rietumu degradācijas un identitātes vājuma. Ienaidnieks nenāk no ārpuses, bet veidojas iekšienē. Nekādas sienas un mūri nepalīdzēs nosargāt savu kultūru un identitāti, ja ienaidnieks mierīgi ienāk pa vārtiem. Rietumiem pašiem ir jāatjauno sava valstiskā, nacionālā un reliģiskā identitāte. To nevar panākt tikai ar politiskām deklarācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. Esmu protams ļoti pret migrāciju, bet šim šlesera cilvēkam neuzticos.
  Kaut kā šķiet ja viņš būtu ministra postenī, darītu vēl sliktāk.
  Un šo vērtēju kā mēģinājumu uz karstas te’mas izsist sev politisko kapitālu.
  ___
  aivaram Hermanim uzticos, Mārai Zālītei uzticos, Raivim Dzintaram uzticos, Janīnai Kursītei uzticos, ka viņi naudas un amata de”l neietu pret savu sirdsapziņu, bet šiem šleseriem un bandai gan ne.
  Viņš sevi ir jau parādījis.
  Sargāsim savu tautu!! Rīkosimies!!
  Bet neļausimies politiskajiem iznireļiem uz šī sist sev kapitālu. viņš būtu trakāks vēl kā tagadējā valdība – ticiet man.

  • Šobrīd jāmeklē sabiedrotie, nevis jauni vai veci ienaidnieki. To varēs darīt tad, kad iestāsies miers. Tagad ir reāls karš. Un nav tik svarīgi, kā cilvēks esi, cik svarīgi ir tas, vai rīkojies pareizi. Politiķi ir jāaudzina atbalstot viņu labos darbus un nopeļot sliktos. Šis ir kabs darbs.

  • Tā nu tas bija, ka pirmajā vietā Jēkabsonam bija paša nozīmība un labums. Paradoksāli, bet arī emigrēja viņš lielā mērā tieši šo iemeslu dēļ, kaut arī iztaisījās par baigo cietēju. Tomēr pašlaik viņš runā to, kas ir svarīgi. Diez ko labs atpakaļ politikā viņš nebūtu, bet tomēr šis raksts ir atbalstāms.

 2. No šī raksta viedokļa ir jāpiekrīt muhamedikāņu ekstrēmistiem, ka tomēr, materiālisma, nesavaldīitas mantkārības un “politiskās pareizības” “lielākais velns” ir ASV.

 3. Uzņemt bēgļus- tā nav MANA BRĪVA izvēle!

 4. Mācītājs Ēriks Jēkabsons piemirsa izskaidrot jēdziena “reliģija” nozīmi. To nedara arī citi mācītāji. Mācītāji ir tik mācīti, ka pieņem – visi to jau zina… un daudzas lietas kautrējas atkārtot. Līdz pat tādam kuriozam kā viens no Latvijā pazīstamākajiem mācītājiem dvesa no kanceles – es jums to sacīju trīs gadus atpakaļ, bija 14. februāris… vairāk es jums to neatkārtošu!

 5. un svarīgākā doma būtu, ka ” Rietumiem pašiem ir jāatjauno sava valstiskā, nacionālā un reliģiskā identitāte.” …un mums arī.

 6. Teicaams raksts, lasiiju FB, kur ir veel dziljaak un izveerstaak…..Labi traapiits- gan analiize, gan tas, ko vajadzeetu dariit….”politiskaas korekcijas un labo nodomu katalogs” (EJ)..nepaliidzees, tautai jaamaiinaas, pashiem viss jaadara…Shis Laikmets un laiks, jau arii ir taa atmoda, kuru visi gaidiijaam…kaa jau Atmodaa ir nemieri, emocijas, viedoklju sadursmes, konflikti. Kaa peec LTF dibinaashanaass notika baigaa shkjelshanaas. Ir ko domaat, ir ko dariit.

 7. Samērā precīzs raksts, bez šaubām arī nepilnīgs . Raksturojot latviešu tautu, Jēkabsons aizmirsa vien piebilst par to stulbumu,kas smirdīgā straumē gan pa TV,gan pa radio gāžas no to cilvēku mutēm , kuriem pēc definīcijas vajadzētu būt daudzmaz gudriem .Nerunāsim par pērkamajiem žurnālistiem, to vēl varētu saprast . Runa iet par politiķiem ,kas MELO , DRAUD , ŠANTAŽĒ un vienkārši runā ABSOLŪTU idiotismu ! Cilvēki to redz vai vismaz nojauš ,bet arī saprot ,ka tauta neka nevar izdarīt ! Un rodas ABSOLŪTA VIENALDZĪBA !!! To tad mēs arī redzēsim 22. septembrī . Ļoti gan gribas kļūdīties !

 8. Paši labprātīgi iestājāmies ES ar V.V-F. priekšgalā. Es ļoti labi sapratu, kas tam visam sekos. Nav iemesla brīnīties. Paši nemaksājam saviem algas , pašu vīrieši neveido ģimenes, paši veidojam Balto Nēģeru lēto darbaspēku Eiropai. Bet attiecībā uz kariem un citām ciešanām – vēdu rakstos, kas ir patiesi garīgs špikeris cilvēkiem , teikts, ka tie nebeigsies tikmēr, kamēr cilvēki turpinās slaktēt milzīgu skaitu dzīvo būtņu lopkautuvēs, lai viņas apēstu. Tā ir tā Kali laikmeta dziļā degradācija – koncentrācjas un slepkavošanas nometnes citām dzīvajām būtnēm – par progresu nav ko cer”et, kamēr tāda demoniska dzīve turpinās!!!

 9. Pa vidam jau kāds aprobežotais arī ieliek savu sakāmo – izbijušās marksisma ideoloģijas garā. Tev laikam nepielec, ka kristietība un reliģija kā tāda, cilvēces vēsturē pastāv vairāk neka 2000 gadu, kamēr tava
  dievinātā ideoloģija noturējās knapi 70 gadus! Aizdomājies taču, kāpēc!? Visas briesmas pasaulē rada nevis jau garīgums un mīlestība, kas ir reliģiju pamatā, bet gan materiālisms ar savu lietu un ražošanas kultu, aprobežotību un trulumu, kas arī atņem cilvēkam viņa garīgumu.

 10. … Absoluti piekritu Jekabsona parskatam par politiskas geografijas milza,Huntingtona, dzilo izpratni un vestijumu par nenoversamo cinu starp ‘lielajam kulturam’ … kuru vesturiska izcelsme sakas cilveku genetiska ieraksta, kas NEGATIVA VEIDA TIKUSI IZSIJATA pasaules meroga atkartoto dabas stihiju palicejos, pedejo 12 000 gadu laika. Izdzivosanas vajadzibai, agresivitate, morales iztrukums un mezoniba,KA PRIMARAS EKSISTENCIALAS ATRIBUTI, tika iekalti cilvece gandriz neatgriezeniski, sabiedribas un civilizacijas attistibas procesos, kad eksistences cina, starp agresoru un miermiligo genu nesajiem, parakumu, varu un uzvaru vienmer sakuma ieguva pirmie … un ta, ar daziem IZNEMUMIEM, katras civilizacijas un tas parstavetas kulturas atausma, pec katras pasaules meroga stihijas … 70 000, 36 000, 12 000, 7 000, 3 100, 2 100, 1 600, 1 200 … u.t.t. p.m.e.

  … Ko Jekabsons nepasaka sava sodienas realitates skatijuma, ir, ka sodien pastav un ir pieradita vel dzilaka patiesiba/izpratne, kas ir informacijas piekluves del padarita redzama un norada uz tiesiem realiem iemesliem kamdel neskatoties uz intelektualo un zinatnisko, tehnisko, ka ari materialistisko guvumu sodienas cilvece nespej panakt sabiedribu un to kulturu atgriesanos uz etiskas un moralas civilizacijas limena … proti:

  KATRAS SODIENAS PASAULES SABIEDRIBAS UN TAS KULTURAS TALAKU ATTISTIBAS KONTROLI IR PARNEMUSI SPECIALU INTERESU KADRI, KAS KA MAZAS MINORITATES TOMER UZSPIEZ SAVU KONTROLI PAREJIEM … !

  … UN KAMER TIE – ka ari musu noMINIklaturas biedri – , katra sabiedriba un kultura, NAV ATKLATI UN NOSAUKTI ABPUSEJI VAI DAUDZPUSEJI, UN NETIEK SAUKTI PIE ATBILDIBAS PAR VINU NEGELIBU, BEZ AIZSPRIEDUMIEM, TIKMER KONFRONTACIJA PASAULE TURPINASIES UN GENETISKI PASIVA UN ETISKA MAJORITATE VERGOS TALAK SO TRANSNACIONALO KRIMINALISTU INTERESEM … LIDZ LUZUMA BRIDIM, KAD JAUNA IDEOLOGISKA UN POLITISKA PARADIGMA ATTIECIGI PIEMEROTA INTERNACIONALIEM LIKUMIEM UN KONVENCIJAM TIKS IENESTA UN PARNEMS NEATGRIEZENISKI, KATRAS SABIEDRIBAS/ VALSTS/KULTURAS POLITIKU … NO KADAS JAUNAS PAAUDZES … UN CERAMS DRIZ …. !

 11. Vienotība ir tā, kuras dēļ tas viss notiek ! Varas kārie un augstprātīgie korumpanti !

 12. PALDIES Ērikam Jēkabsonam par rakstu!!!! ĻOTI LABS UN PRECĪZS SITUĀCIJAS ATSPOGUĻOJUMS!!! Viss mainās un arī cilvēki! Taču ne visi spēj pacelties sev pāri!?

 13. Pateicoties EK un Vienotībai Atbildēt

  Sajā karā pat NATO nespēs palīdzēt!

  • Jā NATO nespēj palīdzēt tām tautām, kurā politiskā elite ir garīgi degradējusies un savā varnesībā sizstrādā vinu stulbumu aiz otra Tā nav muļķība, bet elitārs stulbums. Piemēru – Zaķa vēlēšanu balsu pirkšana.Aboltiņas iepirkšanās Saeimā un ir Vietotības vadone un ar sevi rāda, kā vajag tos stulbos vēlētājus muļķot…Ko vēl? Kur te NATO palīdzēs, ja kāds VIP politiķis gribēs Kremļa pīrāgus, kurus atvedīs aicinātie zaļie cilvēciņi…

 14. DP, un Kalnmeijera vadītā prokuratūra Latvijā ir tā, kas pirmām un galvenām kārtām uzmana, lai tik kāds nesludina nacionālo vērtību saglabāšanu, aizstāvību. Masu saziņas līdzekļi kalpo degradācijai, bet nevar teikt, ka nebūtu daudz tādu, kas aizstāv veco, stabilo, kristīgo Eiropu, tā kā viss vēl nav pagalam. Tikai neļauties noticēt zemiskām vērtībām un viņu neglābjamajai uzvarai. Kas tad ir to priekšgalā – stipri aprobežoti ļautiņi, kas bez uzurpētās varas ir nulles.

 15. Tikai nevajag piesaukt relīģiju. No tās visas briesmas pasaulē arī sākušās. Vislielākie blēži piesedzās ar to. Jāistiek bez reliģiskiem risinājumiem, tā lai paliek sadzīves vajadzībām. Man šis sacerājums ļoti atgādina tādu Duginu un Starikovu centienus pielāgotus Latvijas situācijai. Vai autors gadījumā nav beidzis to MGIMO? Es būtu vairāk piesaucis palīgā mehaniskas dabas analoģijas. Kā zinām, mehaniskas sistēmas meklējot līdzsvaru svārstās starp pretējo zīmju maksimālajām pozicijām, pamazām mazinot amplitūdi. Tas pats notiekās arī sabiedrībā. Lai atrastu līdsvaru ir jākustās. Domāju, ka arī zviedri labos to, kas palicis novārtā. Starp citu Beļģija, kā teritorija, patiešām ir divreiz mazāka par Latviju, bet piecreiz lielāla pēc iedzivotāju skaita (neskatījos rokasgrāmatās). Un tomēr viņa tā neuztraucās, kā mēs. Varbūt ka bailes nāk no mūsu pašu tumsonības un mūsu mācītāju ierobežotības?

  • Rakstā viss ir pateikts pareizi un saprotami.Reliģiju un arī ticības vārdā,pasaulē notikuši dažādi vēsturiski pagriezieni,kuri citā gadījumā varēja arī nenotikt.Un arī šobrīd pasaule un Eiropa ir lielu notikumu priekšā.

  • labais, labais “I.V.”,
   nu un kāpēc gan “nevajag piesaukt relīģiju”, un kādas tad tādas “visas briesmas” pasaulē “arī sākušās” no tās?
   Un kuri konkrēti ir tie “Vislielākie blēži”, kas tā “piesedzās ar to”, ka redz, nekādi vairs citādi nevar un “Jāistiek bez reliģiskiem risinājumiem”, kas tad nu “lai paliek” nez kādām vēl “sadzīves vajadzībām”?
   … Izskatās drīzāk tā, ka Tavs “sacerājums” tā “mehaniski” ir ar … diezgan …. nesakarīgu “amplitūdu”, pat bez “tādiem” Duginiem un Starikoviem…. 🙂
   Jā, un ja pat Beļģija neuztraucās, tas taču nebūt nenozīmē, ka mums arī jāguļ uz krāsnsaugšas, vai ne tā, cienītais “I.V”?
   Un taisnība ir, ka bailes nāk no “jūsu pašu” tumsonības, un “jūsu mācītāju” ierobežotības; ja jau Tu tā raksti, Tu taču to labāk zini…..
   Jo, kā pats redzi, “mūsu” (sanāk, ka ne “jūsu”…) mācītāji (t.sk. Ēriks Jēkabsons) ir gana izglītoti un viedi, lai spētu saskatīt ko vairāk par to, ko ik dienu izplata “masu mēdītāji”, un arī publiski pavēstīt visiem! Arī jums, kuriem laikam ir tie citi (pa -) “mācītāji”….
   Lai Dievs ar jums!
   🙂

  • Piekrītu. Ja mēs nebūtu pieņēmuši svešo ticību, arī tagad nebūtu jārisina izraeļu-arābu konflikts.
   Tas attiecas kā uz latviešiem tā uz Eiropu kopumā. Tieši tas ari padara mūs par ķīlniekiem un attiecīgā Tuvo Austrumu reģiona vergiem.

 16. sist vājākus nav pēc bontona. bet no stiprākiem var norauties pa purnu. itin kā nevajadzētu ņemt vietu “civilizāciju sadursmēm”, bet.

 17. Bet kaut kas taču beidzot ir jādara!!! Jāiet ielās, vai ko, lai pievērstu valdību uzklausīt tautu!?

 18. Beidzot kāds atklāti izskaidro situāciju! Paldies.

  • beidzot ir jāsāk tautai izteikt savu viedokli organizēti un publiski, lai beidzot mūsu viedoklis tiktu vēstīts aizmigušajai Rietumeiropai!

 19. PIEKRĪTU, labs raksts !

 20. Labi teikts. Jā īsāk – ir jasaprot jēdziens – cilvēktiesības.
  Ja to saprot kosmopolitiski – kur tu tur esi un tu nosaki kārtību – tad tas nav tā. Nevar islamisti ierasties valstī un valsts viņiem pakļaujas sākot ar mošeju būvi un beidzot ar šariata tiesu un galvu griešanām. ( Jau problēmas ar Ziemassvētku eglītēm un… )
  Ja to saprot nacionāli valstiski – tu ierodies valstī un pilnībā pakļaujies šai valstij ar likumiem un dzīvesveidu un nekādu mošeju un šariata tiesu. Latvijas gadījumā tā ir kristīgā valsts. Pat ar ģērbšanās stilu un baznīcu zvaniem. Neproti uzvesties – uzreiz ceļš uz mājām pat par paranžas uzspiešanu un nēsāšanu.
  Valsts iet bojā parasti politiķu prāta nespēju dēl un tā tas ir jau no senvēstures. Nespēja saprast stāvokli valstī un sabiedrībā, savtīgās intereses. Tā Zviedrija zaudēja savu statusu Kārļa 12 ambīcijās. Tā Krievijas impērija Nikolaja II valstiskās mazspējas dēļ un Latvija, Lietuva, Igaunija savu 20 gadu vadoņu egoisma dēļ tika pakļautas okupācijai. Pie valstu vadoņiem es piesaistu politisko eliti , kura to klusi veicināja.
  Šodienas Latvijā nav labāk – vadoņi paliek melīgi un blēdīgi un degradē valsts varu – ielīšana Saeimā par naudu un stostīšanas pie nopietniem jautājumiem ( melot īsti nevar – bet teikt taisnību ne tik).

  • Paldies, pilsoni ! Labs skaidrojums – iisi un saprotami, to vajag valdībai dzirdeet.

  • Pēc Otrās atmodas Latvijā notika tāda kā kristietības atdzimšana.Pēc PSRS ideoloģijas,cilvēki meklēja jaunas garīgas un morālās vērtības.Daudzi atrada ceļu pie Dieva kristīgajās konfesijās.Sākās strīdi par ticības mācības,kā obligātu mācību priekšmeta,ieviešanu skolās un – konfesijas nevarēja vienoties,valstij bija žēl atvēlēt līdzekļu un ,tajā laikā,kad mani bērni apmeklēja skolu – vecākiem bija jāparakstās “pret” vai “par” ticības stundu skolā.Un vislielākā daļa parakstījās”pret”.Šobrīd neesmu dzirdējusi,ka kāds šo jautājumu vairs pieminētu – šodien ir jādomā-kā integrēt islamticīgos Eiropā.Un viņi gan pieprasīs mošejas un savai reliģijai atbilstošu kārtību-par to man nav nekādu šaubu.Mums bija doti 25 brīvības gadi,lai uzceltu jaunu Latviju,kurā kā galvenai vērtībai bija jābūt pamatiedzīvotājam,ģimenei,kristietim un zinātnei,medicīnai,izglītībai – bet tā nenotika…

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Steidzīgi nepieciešams Jēkabsona un Levita kungiem abiem kopā uzrakstīt ES šekhūberiem, ka Latvija ir kristīga valsts, ka mēs ievērojam visus 10 baušļus, aizsargājam savu valodu, dzīvesveidu, tradīcijas un kategoriski pieprasām to ievērot kā ES vadībai, tā VISIEM bēgļiem un laimes meklētājiem. Šo mūsu stingro nostāju vajag drukātā veidā iesniegt katram ES deputātam un katrai organizācijai! Uz Latvijas robežas tā ir jāpiemetina pie tērauda stabiem, lai nevies nevarētu mūsu valsts ”kartības rulli” noraut! Tekstam ir jābūt vairākās pasaules valodās, pirmkārt jau arābu!

 21. ES – cilv.tiesibu imperialisms, labs salidz ar nac komiem. Driz jau sak arestus izvest tiem, kas publiski neslavee pedinjus, marihuana bus obligata skolaas, prezervatiivi skolaas buus par velti, puišos jaattiista sievishkjiiba, lai ir labi humanoidi t.t. neitraalais dzimums…bazniicas tiks aizklapetas un kaa mazai valstinjai buus jaameklee lielaa braalja jumts…slava darba tautai !

 22. Par ko visi cepās ? Kāds man var pateikt ? Par 700 migrantiem ? Ja vslsts ar viņiem netiks galā , tad tāda valsts nevar pastāvēt.

 23. Latviešiem Ēriks Jekabsons, ASV Donalds Trumps, izskatās, ka cilvēki beidzot laidīs pareizos pie lēmumu pieņemšanas. Beidzot.

  • Ak, latviete naivā ! Kas viņu laidīs pie varas !? Viduvējību purvs iesūc un izspļauj , vienreiz jau bija ministrs un nekādu revolūciju neizstaisīja ! Tad gan bija pavisam cits laiks. Nevienam nevar ticēt…bet skrobe ir un kaut kas jādara !!!

  • Donalds Tramps? Praatinj ,naac maajaas!

 24. Runāt var daudz un gudri. Darīt kaut ko tomēr vajadzētu ne ? Sprediķotāji ar vajadzīgi, darītāju arī maz, mītiņotāji domā, ka kaut ko ietekmē, Vienotību un valdošos toč nē !

 25. Zentai T.no Vankuveras Atbildēt

  Atbilde jau bija, jāsāk ar sevi un pašiem jāmainās. Vispār šis raksts pieskaitāms klasikai. Kompakts un spēcīgs, pamatots.

 26. Izklausā spēcīgi, jautājums paliek : kā to visu mainīt ?

  • Protams, ka pašiem jādara !!! VISU laiku letiņi kaut ko gaida ! ES palīdzēs, NATO, kaads no malas, no augšas utt…Tikai pašiem ! Palīdzība un sabiedrotie ir labi, bet tā nav nemainīga lieta .

 27. Izskatās, ka Ēriks nevaid miris ! 😉 Tā turpināt !

 28. Šis nu Jēkabsonam ir izcils raksts ! Valdības “pelēkajiem” vīriem vajadzīgs patriotismu un motivēšanas kurs, ja vien jau nav par vēlu…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+