×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Ēriks Kleptons beidzot piestāj Rīgā


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

5. jūnijā pirmo reizi Rīgā viesosies viens no visu laiku labākajiem un ietekmīgākajiem ģitāristiem, daudzu neaizmirstamu dziesmu autors un dziedātājs – leģendārais britu mūziķis Ēriks Kleptons, kurš “Arēnā Rīga” sniegs koncertu Eiropas turnejas ietvaros, atzīmējot 50 gadus uz skatuves.


 

Britu mūziķis Ēriks Kleptons (67) ir dzīva leģenda, un viņš tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem ģitāras virtuoziem. Ietekmīgais žurnāls “Rolling Stone” nosaucis viņu par otro visu laiku labāko ģitāristu pasaulē, pirmā godu atdodot vienīgi Džimijam Hendriksam. “Viņš ir radījis ģitārspēles fundamentālo valodu, bināro kodu, ko visi izmanto līdz pat šai dienai,” uzsver “Rolling Stone”, piebilstot, ka “ikviens, kurš šodien aizraujas ar ģitārspēli, Kleptonam ir parādā lielu pateicību”.

Pirmo reizi šo mūzikas instrumentu topošais mūziķis paņēma rokās 13 gadu vecumā un ģitārspēli apguva pašmācības ceļā. Muzicējot dažādos sastāvos, Ē. Kleptons ir vienīgais mūziķis, kas uzņemts Rokenrola slavas zālē trīs reizes: vienu reizi kā solists, divas – kā grupu “The Yardbirds” un “Cream” dalībnieks. Savukārt 2006. gadā kā grupas “Cream” dalībnieks viņš tika apbalvots ar “Grammy” balvu par mūža ieguldījumu mūzikā. Kopumā Kleptona kontā ir 18 prestižās “Grammy” balvas. Savā dzimtenē Lielbritānijā mūziķis apbalvots ar Britu Karalistes ordeni, ko pasniedz par īpašiem sasniegumiem nācijas labā.

Kā solo mākslinieks Ē. Kleptons izdevis 20 albumus un 26 singlus. Mūziķis ierakstījis arī 10 koncertalbumus, kā arī piedalījies sešu filmu skaņu celiņu veidošanā.

Vairāk nekā puse solo karjeras laikā izdoto darbu sasnieguši ASV albumu Top 20, un trīs no tiem bijuši pirmajā pozīcijā. Viņš pamanījies rakstīt nopietnas blūza tēmas, koķetēt ar popmūziku, cīnīties ar kaitīgām atkarībām, radīt grāvējus, satikties ar milzum daudz skaistām sievietēm un atkal atgriezties pie blūza saknēm, kā tas noticis šobrīd.

Joprojām par Kleptona muzikālās karjeras virsotni tiek uzskatīts 1992. gadā izdotais “Unplugged”, kurā iekļautas slavenās “Tears in Heaven”, veltījums viņa četrus gadus vecā dēla piemiņai un kuru viņš koncertos atteicies spēlēt, kā arī dziesma “Layla”. Albums pārdots 10 miljonos kopiju, joprojām esot viens no visu laiku komerciāli veiksmīgākajiem akustiskajiem albumiem ASV.

Atzīmējot 50 gadus uz skatuves kā profesionālam mūziķim, Kleptons šogad devies Eiropas koncertturnejā, kuras koncertos izpildīs dziesmas no martā iznākušā jaunā albuma “Old Sock”, kas ir divdesmit pirmais albums Kleptona karjerā.

Tāpat kā albuma nosaukums (pašironiskais “vecā zeķe”, ko angļi lieto kā idiomu, analoģisku mūsējām – vecais zaldāts, vecais draugs utt.), kuru iedvesmojis vēl viens “vecais zaldāts” Devids Bovijs, šajā vārdā uzrunājot Kleptonu, arī muzikālais materiāls ir savdabīga parafrāze par veco, labo, bijušo, vienīgi – notīs. Tajā iekļautas tikai divas jaunas kompozīcijas “Every Little Thing” un “Gotta Get Over”, bet pārējās ir dažādos mūziķa dzīves posmos iemīļotu dziesmu interpretācijas, tostarp Pītera Toša, Džordža Geršvina, Henka Snova, Gerija Mūra un citu autoru skaņdarbi. Albumā dzirdams 30. gadu romantisms, regejs, souls, roks un radoša sadarbība ar Polu Makartniju – “Bītlu” mūziķis dziesmā “All of Me” piedalās gan kā basģitārists, gan dziedātājs.

Savai 2013. gada turnejai Ē. Kleptons sapulcinājis iespaidīgu mūziķu sastāvu, starp kuriem ir arī viņa ilggadējie skatuves partneri – ģitārists Doils Bremhols, bundzinieks Stīvs Džordans, taustiņinstrumentālists Kriss Steintons un basģitārists Villijs Vīkss. Turnejai pievienojas arī ērģelnieks un sintezatorists Pols Karaks un Gregs Leiss, kā arī bekvokālistes Mišela Džona un Šārona Vaita.

Gaidāmais Kleptona koncerts ir, iespējams, pirmā un pēdējā iespēja redzēt un dzirdēt leģendu klātienē Latvijā. Izdevumam “Rolling Stone” mūziķis atzinis, ka Eiropas turnejas koncerti, iespējams, ir vieni no pēdējiem viņa karjerā, jo došanās tālos pārbraucienos prasa lielu emocionālo atdevi. Mūsu reģionā Ē. Kleptons sniegs tikai divus ekskluzīvus koncertus – Latvijā “Arēnā Rīga” un Lietuvā Kauņas “Žalgira” arēnā – turnejā nav iekļautas pat ziemeļvalstis.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 5. VI 19.30.

Vieta – “Arēna Rīga”.

Biļetes – “Ticketpro” biļešu kasēs “Maxima XX” un XXX lielveikalu informācijas centros visā Latvijā, kā arī TC “Domina Shopping”, “Galleria Riga”, “Olimpia”, “Riga Plaza”, “Spice” un “Spice Home” informācijas centrā, kā arī HYPERLINK “http://www.ticketpro.lv” www.ticketpro.lv.

Cena: Ls 25 – 70.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+