Sports
Motoru sports

Ērkšķaina atgriešanās ar devīto vietu 0

Jānis Daiders un Kaspars Stupelis pasaules čempionāta pirmajā posmā motokrosā ekipāžām Oldebrūkā (Nīderlande) izcīnīja devīto vietu, savukārt kantētājs Elvijs Mucenieks francūža Valentīna Žirū ekipāžā tika pie otrās vietas.

Pilnvērtīgas Latvijas komandas atgriešanās pasaules čempionātā pēc trīs gadu pārtraukuma iznāca visai ērkšķaina un sezonas pirmais posms tika pabeigts desmitnieka beigās. Ar cerībām un solījumu, ka sezonas turpinājumā būs iespēja cīnīties par augstākām vietām.
Daideram un Stupelim likstas sākās jau pēc kvalifikācijas sacīkstes, kurā Latvijas komanda saņēma diskvalifikāciju. Savas tiesības braukt finālā bija jāizcīna caur pēdējās cerības braucienu, kur tika izcīnīta sestā vieta. Pēdējā, kas deva tiesības sacensības turpināt pirmdien, taču – no otrās starta rindas. No šādas pozīcijas aizkļūšana līdz desmitnieka beigām nav nemaz tas sliktākais rezultāts.

Bez Latvijas motobraucējiem goda pjedestāls Oldebrūkā nepalika – Elvijs Mucenieks kopā ar francūzi Valentīnu Žirū posmā izcīnīja otro vietu, bet pirmajā braucienā kādu brīdi bija pat līderi.

Saistītie raksti

Pasaules čempionāta otrais posms 7. maijā notiks Černovcu trasē Ukrainā, bet nedēļu iepriekš Aizputē tiks dalīti Latvijas čempionāta pirmie punkti.

MOTOKROSS
PASAULES ČEMPIONĀTS EKIPĀŽĀM
1. posms Oldebrūka (Nīderlande)

1. Etjēns Bakss un Nikola Musē (Nīderlande/Francija) 50 (vietas braucienos – 1., 1.),
2. Valentīns Žirū un Elvijs Mucenieks (Francija/Latvija) 42 (2., 3.),
3. Endijs Burglers un Martins Betšarts (Šveice) 33 (6., 4.),
6. Kristofs Santermans un Lauris Daiders (Beļģija/Latvija) 30 (7., 5.),
9. Lauris Daiders un Kaspars Stupelis (Latvija) 24 (8., 10.),
11. Marvins Vanlučene un Haralds Kurpnieks (Beļģija/Latvija) 20 (10., 12.).

LA.lv