×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Ērkšķroze Sarmīte vai pļavu puķe Baiba

Foto - LETAFoto - LETA

Likās, ka septītās debesis jau ir tik tuvu. Horoskopi un anketēšanas vēstīja, ka “Saskaņas centra” Rīgas sarakstam pietiks kundes, lai vēlēšanu tirgū izcīnītu uzvaru ar uzviju. Nila jaunība visur atrada pretimnākšanu, pie Rīgas prinča vēlētāji laidās baros kā putni, un šķita, ka mīlestības romāns, kas ceļas, ja piedāvā braukšanu bez biļetes tramvajā, ir amizieris, kas nekad nebeigsies. 


Tomēr priekšvēlēšanu maratonā parādās nelāgi simptomi, ka konkurentiem varbūt palaimēsies dabūt “Saskaņas centra” listi augšpēdus, lai tagadējo varu aizpeldinātu pa Rīgas kanālu. Kā tāla šāviena atbalss Latvijai taisni krūtīs vēl skan Ušakova līdzdalība valodu referendumā “za russkij jazik”. Kā jau bija gaidāms, vēlēšanu cīņā iesaistījies KNAB saraksts, kurš atšķiras no citiem, ka ar kaķaci nopēta Rīgas valdītājus un nevis vāc, bet ņem nost balsis. Nila atlikušajā termiņā Juta vēl diezin ko var iepūst savā medību ragā un pamatīgi nodarvot pat svētākos kandidātus! Nu, un 9. maija salūts arī varēja būt surdinētāks un ne tik ilgs, sv. Jura lentes ne tik garas, ja gribējās salasīt lētticīgu latviešu balsis. Viņi savā nacionālajā aprobežotībā reizumis mēdz būt sīkmanīgi piekasīgi un ļoti domīgi par īsto izvēli 1. jūnijā.

Līdz ar to tā saucamo latvisko partiju likmes Rīgas domes vēlēšanās palielinās, kaut gan jāpiekrīt, ka latviešu vēlētājam izvēle šoreiz ir aplam šaura. Praktiski droša ir Nacionālās apvienības, kā arī tā saraksta, kurš aizplīvurots kā “Dombrovska komanda Rīgā”, iekļūšana domē.

Citiem diez kas nespīd, viņu dēļ balss nav jāmet miskastē. Savstarpējā mikromačā būs jāizšķiras starp ērkšķrozi Sarmīti Ēlerti un maigo pļavu puķi Baibu Broku. Ja esat piekritējs “zvaigznei un spēkam”, tad jūsu balstiņa aizlocīsies pie Sarmītes, bet, ja dodat priekšroku “dailei un teikšanai”, tad tā kritīs Baibiņai pūrā. Abas dāmas izskatās diezgan tīrīgas, ir ar pieredzi cietokšņu ieņemšanā un – kā lai saka – eiropeiski nacionālas zeltenes savā dziļākajā būtībā. Tā ka, no otras puses ņemot – nekā sarežģīta Rīgas vēlēšanās nav. Noskaitiet līdz desmit, atžirgstiet līdz vēsam, racionāli domājošam prātam un balsojiet. Ja vēlaties, spradžus un smecerniekus no ziedošā dārza saraksta strīpojiet.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+