×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Ernesta Dinsberga 200. dzimšanas dienu svinēs ar izstādi LNB

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 25. janvārī, plkst. 17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Alekseja Apīņa Reto grāmatu un rokrakstu lasītavā atklās izstādi “Ernestam Dinsbergam – 200”, LA.lv uzzināja LNB.

Ekspozīcija veltīta latviešu skolotāja, dzejnieka un publicista Ernesta Dinsberga (24.01.1816–30.04.1902) divsimtajai dzimšanas dienai.

Būdams viens no pirmajiem latviešu kultūras darbiniekiem, E. Dinsbergs atstāja paliekošu devumu rakstniecības un izglītības darbā. Dundagas novada Kubalu skolā viņš nostrādāja 40 gadus, latviešu literatūrā – 70. Viņa spalvai pieder vairāk nekā simt dažāda žanra oriģināldarbu un tulkojumu.

Izstāde sniedz ieskatu E. Dinsberga devumā latviešu literatūras vēstures un pedagoģijas kontekstā. Tās satura pamatā ir materiāli no LNB Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas, Galvenās krātuves, Letonikas un Baltijas centra un Kartogrāfisko materiālu krājuma.

Ekspozīcija piedāvās apskatīt nozīmīgus E. Dinsberga oriģināldarbu, tulkojumu un lokalizējumu literāros manuskriptus, kā arī iespieddarbus. Vienlaikus ekspozīciju veido Kubalu skolas vēstures materiāli – klases žurnāli, proves raksti jeb skolēnu glītrakstīšanas pārbaudījumu lapas un iespieddarbi, kuri tapuši laikā, kad E. Dinsbergs bija skolas pārzinis

E. Dinsberga rokrakstu un iespieddarbu kolekcija raksturo viņu kā unikālu, mērķtiecīgu un uzņēmīgu 19. gadsimta personību.

Izstāde būs apskatāma līdz 30. aprīlim. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+