×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Ernests Spīčs saņems Pasaules Folkloras federācijas “Zelta zvaigzni” (2)

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ernests Spīčs un Rozīte Spīča.

Ceturtdien, 22. oktobrī plkst. 19 Aba Hushi Community Center, Haifā, Izraēlā Pasaules Folkloras federācijas apbalvojumu “Zelta zvaigzne” par ilglaicīgiem nopelniem folkloras jomā saņems tradicionālās dejas pētnieks un skolotājs Ernests Spīčs, LA.lv pastāstīja SIA “Biznesa kompetences centrs” direktore Inese Spīča.

Ernests Spīčs šobrīd strādā zinātniskajā institūcijā Biznesa kompetences centrs, kur pēta Latvijas etnoproduktu eksporta iespējas. Etnoprodukti ir jauna produktu grupa, kuras eksporta iespējas vēl nav pilnībā apzinātas. Tālab uz Haifu devusies arī Biznesa kompetences centra delegācija, kas Haifā, Izraēlā šajās dienās notiekošajā Pasaules Folkloras federācijas konferencē prezentē Latvijas etnoproduktu koncepciju, klasifikāciju, paraugu izstrādnes un to etnotirgvedību, ar mērķi tos komercializēt ārvalstu tirgos.

Ernests Spīčs LA.lv pastāstīja, ka etnoprodukti ir gluži jauns koncepts, kas ietver gan materiālus priekšmetus, gan nemateriālo komponenti jeb zināšanas, kuras iespējams “pārdot” ārzemju tūristiem. Ir izstrādāts Latvijas etnoproduktu klasifikators, un tajā ietilpst gan Latvijas daba, gan gan mājvietu kultūra, pārtikas un nepārtikas produkti, veselības un skaistumkopšanas tradīcijas, gadskārtu un ģimenes godi, kā arī izcili meistari.

Latvijas oficiālā pārstāve Pasaules Folkloras federācijas Padomē Indra Filipsone iepazīstina dažādu valstu folkloras asociāciju pārstāvjus no 22 Eiropas Savienības valstīm un 18 citām valstīm ārpus ES ar Latvijas etnoproduktiem, prezentējot Latvijas etnoproduktu katalogu.

Savukārt vizītes noslēgumā Pasaules Folkloras federācijas semināra laikā tiks prezentēts jaunākais etnoprodukta paraugs, ko izstrādājusi Latvijas Kultūras akadēmijas 2.kursa studente Rozīte Katrīna Spīča.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Foto autors: Pēteris Ločmelis. Paldies!

  2. Jocīgs raksts. Prieks par Ernestu. Bet likās, ka rakstam jābūt par apbalvojumu un Ernestu, bet ir par etno biznesu. Un 3 Spīčiem. Tas kaut kā nonivelē pagodinājuma vērti.
    Lai veicas ar labām iniciatīvām!

Draugiem Facebook Twitter Google+