×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Ero sāk pildīt Francijas premjerministra pienākumus

ero

Francijas jaunais premjerministrs Žans Ero sācis pildīt valdības vadītāja amata pienākumus.

Ero pirmais darbs atbildīgajā amatā būs jaunas valdības izveide. 62 gadus vecais Ero, tāpat kā jaunais Francijas prezidents Fransuā Olands, nekad nav ieņēmis augsta ranga amatu valdībā, un viņam ir maz pieredzes augstākā līmeņa vadībā, taču viņš ir ilggadīgs prezidenta sabiedrotais. Kā iespējamā premjerministra amata kandidāte iepriekš tika minēta arī Sociālistu partijas līdere un bijusī nodarbinātības lietu ministre Martina Obrī. Viņa atteikusies strādāt valdībā, ja viņai netiktu piešķirts premjerministres postenis.

Tikmēr Olands saņēmis kritiku par Ero apstiprināšanu augstajā amatā, jo priekšvēlēšanu kampaņā bija solījis nestrādāt kopā ar tiesātiem cilvēkiem. “Es nepieļaušu, ka man līdzās ir cilvēki, kuri tikuši tiesāti un atzīti par vainīgiem,” 14. aprīlī paziņoja Olands. “Jūs varat atgādināt man par šo paziņojumu, ja es neturu vārdu.” Pagājušā gadsimta nogalē Ero tika atzīts par vainīgu par Nantes pašvaldības līguma piešķiršanu kādam ar Sociālistu partiju saistītam uzņēmējam. Ero tika piespriests sešu mēnešu nosacīts cietumsods un uzlikts par pienākumu samaksāt 30 tūkstošu franku (3162 latus) lielu naudassodu.

1977. gadā Ero kļuva par Senerblēnas mēru, kopš 1989. gada viņš ieņēmis Nantes mēra amatu, bet par parlamenta deputātu strādā kopš 1986. gada. 1997. gadā Ero kļuva par sociālistu frakcijas vadītāju parlamentā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+