×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Juka Rislaki: Austrumu miljonāriem nepieciešams ātrais kurss par dzīvi Latvijā (20)

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki pastaigājas gar Bastejkanālu.

Manuprāt, visu cilvēku ērtības un drošības vārdā tiem ārzemniekiem, kuri uzturas Latvijā, būtu nepieciešams obligātais ātrais kurss, kura laikā apgūt, kas šī īsti par valsti un kā šeit jādzīvo. Vispirmām kārtām tas attiecas uz Austrumu miljonāriem, kuri te iepirkuši uzturēšanās atļaujas.

Pie reizes varētu iemācīt dažas Latvijas sabiedrības normas.

– Lieli un nikni suņi vienmēr un visur jātur aiz stingras augstas sētas, bet jāvadā saitē un ar uzpurni. Katrs suns jāpavada cilvēkam, kurš to spēj noturēt.

– Nav pieņemts, ka suņi kārto savas dabiskās vajadzības pie vietējo iedzīvotāju vārtiem, uz trotuāra vai meža takas. Gadījumam, ja tas tomēr atgadās, līdzi jānes polietilēna maisiņš.

– Suņus nedrīkst peldināt tur, kur peldas cilvēki, un, piemēram, pēc Jūrmalas pašvaldības noteikumiem pat izvest pastaigā pa pludmali. Tiesa, pašvaldības policija to pārbauda vienīgi ziemas mēnešos.

– Pludmalē nedrīkst lietot stipro alkoholu un smēķēt.

– Automašīnas neparko zaļajā zonā, piejūras kāpās, aizliegtās vietās un invalīdu stāvvietās. Katru reizi nav jācenšas apstāties tieši pie pašām veikala durvīm. Ja kāds no pasažieriem iepērkas veikalā, automašīnas motoru var droši izslēgt.

– Veikalos ir demokrātiska rindu sistēma un pieklājība nav aizliegta. Neraugoties uz tautību vai turību, visi ir vienlīdzīgi – vismaz rindā pie kases.

– Ātruma ierobežojumi, luksofora gaismas un satiksmes noteikumi ir jāievēro. Pirms pagriešanās atļauts ieslēgt pagrieziena signālu. Ne džipus, ne kādas citas mašīnas nevajag novietot tieši pirms gājēju pārejas. Turpretim, ja kāda mašīna apstājusies pie gājēju pārejas, no blakus joslas tā nav jāapdzen. Kājāmgājēji, velosipēdisti un autobraucēji ir satiksmes dalībnieki ar vienlīdzīgām tiesībām.

– Naktī ir aizliegts spēlēt skaļu mūziku.

– Latvija ir demokrātiska un tiesiska valsts. Nav parasts (vismaz likums to liedz) kārtot lietas ar naudas vai cita veida kukuļu palīdzību.

– Ja, uzturoties Latvijā, rodas atkritumi, tos pieņemts ielikt maisiņā, ko iemet atkritumu konteinerā. Vēlams apskatīties, kā tie jāšķiro.

– Uz ielas un pludmalē nedrīkst atrasties apbruņots. Ja personu uzmana miesassargs, viņa braucamajam nevajadzētu “uzart” ceļu bosa mašīnai.

– Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda un neviens nekur nedrīkst pieprasīt, lai viņu automātiski apkalpotu citā valodā. Daudzi vietējie iedzīvotāji justos iepriecināti, ja svešinieks iemācītos dažus vārdus latviski vai vismaz mācētu atbildēt, ja kāds saka “labdien”.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. PALDIES ciniķim PAR PAREIZO VIEDOKLI!!! TIEŠI TĀ!!!

 2. pašiem latviešiem arī vajadzētu to iegaumēt

 3. elementāri,vai ne?

 4. Super ideja.

 5. tā ir prostitūcija Atbildēt

  Mūsu polītiķiem vajadzētu kaunēties pārdot Latviju par naudu, īpaši sīknaudu.

 6. šo pamācību nekaitētu pavairot un izsniegt lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, tai skaitā etniskiem latviešiem. Iebraucēji lieliski redz, kādi ir pie mums tikumi un pievienojas

 7. Nēsmu pamanījis tik lielas nekārtības nekur. Ja gadās kāds induvidālists ekotūrists, tad vajag obligāti saukt pie atbildības.
  Par suņiem pilnībā piekrītu. Nevajag viņus laist garā pavadā.

 8. Somiem toties jāiemācās uz katra stūra necelt hesburgerus, un somu jauniešiem pašā Somijā neteikt vittu aiz katra vārda. Iztiksim bez JR pamācībām, tieciet galā ar savu milzīgo ārējo parādu!

 9. paldies varbuut tas japaartulko angliski pirms iebraulshanas. Latvijaa… ?

  • Rislaki kungam!Diez vai angliski tas būtu jātulko,jo Anglija pagaidām neatrodas uz austrumiem no Latvijas.Bet var arī angliski.Varētu padomāt,ka angļvalodīgie ir tie kuri pērk uzturēšanās atļaujas Jūrmalā.

   • Angliski vajadzētu iztulkot, ka Brīvības piemineklis nav apčurājams. Citās valodās nav tas nepieciešams, jo bez britiem citi tā neizrīkojas.

 10. Ir nepieciešams nevis “ātrais kurss”, bet tūlītēja uzturēšanās atļauju tirdzniecības izbeigšana un pārdoto atļauju anulēšana.

 11. Kļūdu labojums.
  Ceturtajā teikumā vārda “nekur” vietā jālieto “it visur”.

 12. Pilnīgi piekrītu, ka tiem, kas nāk no mums tuvajiem Austrumiem , tas jādara zināms. Turklāt uz japāņiem, ķīniešiem utt. tas nav attiecināms. Tikai faktiski uz vienu šlaku. Nekur Eiropā un pasaulē šo subjektu plātīgā uzvedība tiek nosodīta. Pat Turcijā un Spānijā,kur viņi labprāt atpūšas un pērk īpašumus.

 13. Diemžēl latvieši arī nav bez vainas, un to pašu var teikt par mīļajiem tautiešiem. Pat uzrīda suņus kaimiņiem, pie tam bez iegansta. SKUMJI. Somijā, cerams, tā nav un nekad nebūs.

  • kāds latvietis uzrīda suni kaimiņam,viņš to dara pats savā zemē.Runa šoreiz ir par Krievijas pilsoņiem,kuri neprot uzvesties ne savā,ne citās valstīs.Dažās valstīs ir redzēti uzraksti pie restorāniem-krievus neapkalpojam.Ja krievam ir uzturēšanās atļauja,tad jūra līdz ceļiem.

 14. Cienījamais Rislaki k-gs! Šie miljonāri nāk no tās tautas,kuri neko tādu,kā Jūs mācāt nav dzirdējuši un redzējuši.Tieši tāpēc Rīga un Jūrmala galvenokārt būs viena atkritumu bedre. Vai tad ir normāli ,ka mūzika skan (no dzīvokļa) pa visu ielu? Vai ir normāli,ka spļauj zemē un sarunājas tikai “mātes “valodā jebkurā vietā un jebkuros apstākļos? Diemžēl daudz ko no tā jau iemācījušies daudzi latvieši.Par suņu saimniekiem es pat izteikties negribu,jo tas ir ĀRPRĀTS.

  • 320 euros pirms nodokļiem

  • Paši latvieši vienmēr lamājas krieviski un kopē to riebīgāko, kas var būt, ieskaitot sēkliņu graušanu sabiedriskās vietās. Savā Ogrē neesmu redzējusi nevienu, kas pēc sava suņa savāc atkritumus un samet uzstādītajās urnās. Neesmu redzējusi nevienu, kas to kontrolē un reāli soda. Likumi tiek radīti, lai tos nepildītu. Par ko vispār var runāt???

Draugiem Facebook Twitter Google+