×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Ērts maciņš skolēnam


Foto - Baiba BucenieceFoto - Baiba Buceniece

Nest uz skolu krāsainos zīmuļus kastītē nav diez cik ērti. Tie no iepakojuma mēdz izslīdēt un tad mētājas pa skolēna somu. Ej nu sadzen tos rokā, kad zīmēšanas stunda ir klāt! Rokdarbniece Evita Ābola (www.mazaisabols.shutterfly.com) no Valmieras pastāstīja, kā stundas laikā pašu rokām var izgatavot skaistu, parocīgu maciņu zīmuļiem un citiem rakstāmrīkiem. 


 

Maciņa izgatavošanai jāsagādā divi audumi. Vienam jābūt biezākam (piemēram, velvetam vai citam), tas kalpos maciņa virsējās daļas izgatavošanai. Evita šoreiz izvēlējusies tumši zilu materiālu ar raibiem rakstiem (virspusei) un sulīgi gaiši zaļu (iekšpusei). No abiem audumiem izgriež 34 x 42 cm lielus taisnstūrus. Saliek ar labajām pusēm kopā, sasprauž ar kniepadatām. Ar šujmašīnu sašuj kopā, vienā malā atstājot aptuveni 10 cm platu atvērumu. Nogriež slīpi visus stūrīšus. Caur atvērumu maciņu apgriež uz labo pusi. Ņemot palīgā adatu, rūpīgi izvelk stūrīšus. Iever adatā diegu un ar lieliem dūrieniem nodiedz maciņa malas. Pēc tam ar sakarsētu gludekli izgludina.

Sašūtos audumus izklāj uz gludas virsmas ar biezāko audumu uz leju. Atloka aptuveni 10 cm platu malu, piesprauž ar kniepadatām. No malas nomēra 3 cm platu joslu un atzīmē, iespraužot kniepadatiņu. Nomēra nākamos trīs centimetrus un atkal iesprauž kniepadatu. Tā visu apakšējo daļu sadala trīs centimetrus platās joslās, līdz izveidojas divpadsmit. Ja iekšpuses audums izvēlēts svītrains, šo darbu paveikt ir vieglāk.

Ar šujmašīnu no vidusdaļas sāk šūt. Vispirms, šujot turp atpakaļ, nostiprina diegu augšpusē. Nošuj līdz lejai un atkal, šujot turp atpakaļ, nostiprina diegu. Tā nošuj vienpadsmit joslas. No maciņam pieskaņotas krāsas gumijas (šoreiz koši zaļas) nogriež 20 cm garu gabalu, pārloka, ievieto kreisajā pusē starp kārtām. Piesprauž ar kniepadatu. Malu ar šujmašīnu nošuj, piestiprinot arī gumiju. Nošuj turp atpakaļ vairākas reizes, lai gumija neizraujas. Glīti apšuj visapkārt. Izvelk sadiedzamos diegus. Maciņā kārto zīmuļus un pildspalvas. Sarullē, apkārt apliek gumiju.

Šāds maciņš var būt noderīgs ne tikai rakstāmpiederumu, bet arī tamboradatu un otu glabāšanai.

 

 

Materiāli un instrumenti:

kokvilnas vai cits audums divās krāsās

šaurā gumija – 20 cm

diegs, šķēres, zīmulis

kniepadatas, lineāls

šujmašīna

gludeklis

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+