Praktiski
Mājas

Ērts skapītis sīklietu glabāšanai virtuvē. Kā tādu uztaisīt pašu rociņām 16

Foto – Indulis Burka

Lai cik rūpīgi plānotu virtuves interjeru un funkcionalitāti, pienāk brīdis, kad pietrūkst vietas garšvielu trauciņiem, miltu paciņām un daudzām citām ikdienā nepieciešamām lietām, kam virtuvē jābūt, bet kas nedrīkst traucēt. Veikalos nopērkamie skapīši bieži vien neder izmēra vai citu iemeslu dēļ, tāpēc nepieciešamo mēbeli var izgatavot katrs pats.

Attēlā redzamajai mēbelei atvēlēta 20 cm plata vieta starp ledusskapi un virtuves leti. Skapītim pierīkoti ritenīši, lai to varētu viegli izvilkt, paņemt nepieciešamo un iebīdīt atpakaļ. Ledusskapja augstums – 143 cm, tāpēc skapītis tiek izgatavots tikpat augsts.

Lamināta loksnes pietiekami kvalitatīvi sazāģēt mājas apstākļos ir visai sarežģīti, tāpēc tika izraudzītas līmētas egles koksnes plāksnes. Tās ir 20 cm platas un 1,8 cm biezas.

Lai izgatavotu skapīti, nepieciešams iegādāties divas 2 m garas un trīs 1,2 m garas plāksnes, kā arī apaļas līstītes, četrus ritenīšus, preskartona loksni (140 x 60 cm), skrūves skapīša sastiprināšanai, preskartona un ritenīšu pieskrūvēšanai. Tika nolemts plauktu nokrāsot, tāpēc vēl bija vajadzīgs 1 l uz ūdens bāzes izgatavotas baltās krāsas kokam.

Kokmateriālus sagarina divās 140 cm garās un septiņās 56,4 cm garās plāksnēs. Arī apaļās līstītes sazāģē sešos 56,4 cm garos gabalos. Skapīti rūpīgi saskrūvē, skrūvju vietās ar zeņķurbi veidojot caurumus, lai plāksnes neieplīstu. Koka konstrukciju nokrāso divas reizes, tad piestiprina preskartona loksni, lai skapītis ar laiku neizļodzītos. Fasādes pusē ar koka līmi ielīmē apaļās līstītes – tad ievietotie priekšmeti neizkritīs.

Līdzīgus nestandarta, izbīdāmus, bet ērtus skapīšus dažādu priekšmetu glabāšanai var ierīkot līdz šim neizmantotajās vietās, piemēram, patrepēs. Tajās ir pietiekami daudz vietas apaviem, sīkajam inventāram un citām lietām. Lai pēc tiem nevajadzētu spraukties šaurās vietās, atliek vien ierīkot skapīšus ar ritenīšiem vai izbīdāmām sliedītēm.

LA.lv