×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
16. jūlijs, 2018
Drukāt

ES aicina ASV, Ķīnu un Krieviju novērst tirdzniecības kara pāraugšanu “karstajā konfliktā” (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.

Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi ASV, Ķīnu un Krieviju sadarboties, lai mazinātu spriedzi globālajā tirdzniecībā un neļautu tai pāraugt “karstajā konfliktā”.

Brīdinot, ka tirdzniecības kari vēsturiski bieži pārauguši vardarbīgā konfrontācijā, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, kurš ieradies vizītē Pekinā, uzsvēris, ka “joprojām ir laiks, lai novērstu konfliktu un haosu”.

Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas augstākās amatpersonas pirmdien tiekas Pekinā, lai parakstītu līgumu par savstarpējām investīcijām.

Abu pušu 20.samitā tiksies Ķīnas premjerministrs Li Kecjans, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

Pekina un Brisele cer, ka pēc samita nāks klajā arī ar kopīgu komunikē, lai gan domstarpības par situāciju Dienvidķīnas jūrā un citos jautājumos kopš 2015.gada liegušas publicēt šādas kopīgas deklarācijas.

Galvenā uzmanība sarunās tiks pievērsta tirdzniecībai, pievēršoties arī jautājumam par Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) reformēšanu, kā arī līgumam par atsevišķu lauksaimniecības ražojumu ģeogrāfisko marķēšanu.

Sagaidāms, ka ES paudīs savu neapmierinātību ar ierobežoto piekļuvi Ķīnas tirgum un ar Pekinas prasībām Ķīnā strādājošajiem Eiropas uzņēmumiem atklāt to izmantotās tehnoloģijas.

Vienlaikus paredzēts apspriest arī starptautiskās politikas jautājumos, tostarp situāciju Mjanmā, Afganistānā, Irānā un Ziemeļkorejā.

Ķīnas ir ES otrs lielākais tirdzniecības partneris. ES eksports uz Ķīnu pērn sasniedza 198 miljardus eiro, kamēr Ķīnas preču imports sasniedza 374 miljardus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. ES,kINAI,ASV un Krievijas federacijas vadibam jasadarbojas sava starpa,ka lidzigiem uz paritates pamatjem sarunas ,saskanojot savas darbibas gan uz musu planetas,gan kosmosa.

  2. ES ,ASV ,Kinai un Krievijas federacijai jasaDARUJAs visaS JHOMAS KA LIDZIGIEM ,SASKANOJOT SARUNAS SAvcaS daribas ka uz planetas,ta kosmosa

  3. ES VADIbAI PASAI JAPARTRAUC TADA PRAkse ,ka aizliegumi un sankcijas valstim un pilsoniem brivi sadaroties tirdzdnieciaS UN RAZOSANAS SAVA starpa ar ko vien grib-iznemotr ANO valstu nobalsosanas gadijuma PRET KAdu valsti vai cilveku terorisatu.Tas pats jaDARA ARI MUSU PLLNETaS SI GAdsimta LIELAKIEM TERORISTIEM masu slepkavai,VALSTU GRAVEJIEM UN VALSTU EKONOMIKU UN IZGLITIbu likvidaoriem-valstu aplaUPITAJIEM SAVU MONOPOLU UN FINANSISTU LAba-anlo piratu valsts ASV vaditajiem un ari vinu atbalstitajiem vaSALIEM, MAKSLIGAjai teroristu valstu bandai NATO un ka vienlidzigi sadarboties Kiunai,ASVV,Krievvijas federacijaI un ES

  4. ES VADIbAI PASAI JAPARTRAUC TADA PRAkse ,ka aizliegumi un sankcijas valstim un pilsoniem brivi sadaroties tirdzdnieciaS UN RAZOSANAS SAVA starpa ar ko vien grib-iznemotr ANO valstu nobalsosanas gadijuma PRET KAdu valsti vai cilveku terorisatu.Tas pats jaDARA ARI MUSU PLLNETaS SI GAdsimta LIELAKIEM TERORISTIEM masu slepkavai,VALSTU GRAVEJIEM UN VALSTU EKONOMIKU UN IZGLITIbu likvidaoriem-valstu aplaUPITAJIEM SAVU MONOPOLU UN FINANSISTU LAba-anlo piratu valsts ASV vaditajiem un ari vinu atbalstitajiem vaSALIEM, MAKSLIGAjai teroristu valstu bandai NATO

  5. ES aicina ASV, Ķīnu un Krieviju novērst tirdzniecības kara pāraugšanu “kastajā konfliktā”

    Vai redaktoram atvaļinājums, ka atļauj padotajiem publicēt rakstus ar kļūdām?

Draugiem Facebook Twitter Google+