×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. novembris, 2012
Drukāt

ES aicina nekavējoties apturēt bruņoto konfliktu Gazā un Izraēlā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri pirmdien, 19.novembrī, aicinājuši nekavējoties apturēt bruņoto konfliktu Gazā un Izraēlā, norādot, ka tas pakļauj neattaisnojamām ciešanām civiliedzīvotājus.

Kā norādīts ministru pieņemtajā paziņojumā, konflikta apturēšanā ieinteresēti visi – īpaši laikā, kad situācija reģionā jau tā nav stabila.

Dokumentā apliecināts ES atbalsts Ēģiptes un citu vidutāju centieniem panākt drīzu pamieru.

Ministri uzsver, ka ES asi nosoda no Gazas joslas raidītos raķešu triecienus pa Izraēlas teritoriju un aicina kustību “Hamas” un citus Gazas bruņotos grupējumus nekavējoties tos pārtraukt, uzsverot, ka tīšai tēmēšanai uz neapbruņotiem civiliedzīvotājiem nav attaisnojuma.

Viņi arī atzīst, ka Izraēlai ir tiesības aizstāvēt savus iedzīvotājus no šāda veida uzbrukumiem, bet vienlaikus uzsver, ka tās reakcijai jābūt proporcionālai un jebkurā gadījumā jāgarantē civiliedzīvotāju drošība.

Kā teikts paziņojumā, šis konflikts apliecina nepieciešamību steidzami censties panākt Izraēlas un palestīniešu problēmai divu neatkarīgu valstu risinājumu, kas padarītu iespējamu abu pušu līdzāspastāvēšanu mierā un drošībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+