×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. marts, 2016
Drukāt

ES amatpersona: pastāv draudi Beļģijas AES un citiem objektiem (5)

Foto-EPAFoto-EPA

Beļģijas atomelektrostaciju (AES) tīklam un citiem nozīmīgiem infrastruktūras objektiem nākamo piecu gadu laikā draud kiberuzbrukumi, sestdien publicētā intervijā paziņoja Eiropas Savienības pretterorisma aģentūras vadītājs Žils de Keršovs.

“Es nebūtu pārsteigts, ja nākamo piecu gadu laikā notiktu mēģinājumi izmantot internetu, lai veiktu uzbrukumu,” viņš teicis intervijā laikrakstam “La Libre Belgique”.

“Tas varētu notikt, iekļūstot SCADA [uzraudzības kontroles un datu ieguves sistēmā], kas ir kodolstacijas, dambja, gaisa satiksmes kontroles centra vai dzelzceļa pārmiju nervu centrs,” de Keršovs paskaidroja.

Tādas bažas viņš izteica pēc tam, kad Beļģija ir paaugstinātas trauksmes stāvoklī saistībā ar otrdien Briseles lidostā un metro notikušajiem teroristu pašnāvnieku sarīkotajiem uzbrukumiem, kuros gāja bojā 31 cilvēks un vairāk nekā 300 tika ievainoti.

Beļģijas kaimiņvalstis jau kādu laiku ir paudušas bažas par valsts kodolstacijām saistībā ar dažādām problēmām, kas tās skārušas, sākot ar noplūdēm un beidzot ar plaisām, kā arī līdz šim neatklātu sabotāžas incidentu.

Beļģijas vecākā AES “Dūla 1” sākotnēji pērn februārī tika slēgta saskaņā ar likumu par valsts pakāpenisku atteikšanos no kodolenerģijas, bet vēlāk valdība nolēma atsākt tās darbību, pagarinot staciju slēgšanas termiņu.

Tiek vēstīt, ka ceturtdien ir noslepkavots kādas Beļģijas kodolstacijas sargs un nozagta viņa pieejas karte. Amatpersonas nav oficiāli komentējušas tādu informāciju.

Tāda informācija izskanējusi pēc tam, kad izmeklētāji pērn atklāja, ka novērošanas video redzama Beļģijas kodolstacijas amatpersona aizdomās par saistību ar teroraktiem Briselē un Parīzē turētas personas dzīvoklī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vajadzēja vēj paziņot IP kodus un paroles. Skatos ka mūsu LETA vairs pat neuzskata par vajadzīgu sakarīgi rakstu salikt, proti, kāda vajadzība? – norīs tāpatās.

  2. skaidrā nesaprast Atbildēt

    Vai es vienīgais nesapratu, kas īsti ir gribēts pateikt raksta pēdējā teikumā? Pārlasīju vismaz 4 reizes, nekā, joprojām tumša bilde.

  3. Es neko nesaprotu.

  4. Nevar būt, ka ES amatpersona tiktāl aizdomājusies, kas jeb kuram sen ir bijis saprotams, jeb islāmisti to tiešā tekstā pateikuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+