×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

ES apmācīs Mali armiju

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri vienojās izveidot militāru misiju Mali armijas apmācīšanai un pārstrukturēšanai.

ES nāca klajā ar šo paziņojumu neilgi pēc tam, kad 27 ārlietu ministri sanāca kopā uz krīzes sarunām par Mali. Sarunu galvenais darba kārtības jautājums ir plāns nosūtīt uz Mali līdz 500 karavīru, kas nepiedalītos kaujās un no kuriem puse būtu karavīru apmācītāji.   

Pagājušo piektdien Francija sāka militāru iebrukumu Mali, lai palīdzētu apturēt islāmistu nemiernieku virzīšanos no viņu ieņemtajiem valsts ziemeļiem uz dienvidiem. Tuaregu nemiernieki un islāmistu grupējumi, izmantojot pērn 22. martā Mali notikuša militāra apvērsuma radīto krīzi, triecienuzbrukumā iekaroja valsts ziemeļus. Tuaregu izveidotā Azavadas Nacionālās atbrīvošanas kustība iekarotajā teritorijā 6. aprīlī proklamēja neatkarīgu valsti Azavadu, kuru neviens nav atzinis. Pēc Mali ziemeļu iekarošanas islāmistu un tuaregu alianse izjuka. Islāmisti ieņēma šīs teritorijas galvenās pilsētas, ieviesa brutālu šariata versiju un iznīcināja senas svētnīcas Timbuktu pilsētā, izpelnoties starptautisku sašutumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+