×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

ES apsolījusi miljardu eiro cīņai pret radikālo grupējumu “Islāma valsts” (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Federika Mogerīni

Eiropas Savienība (ES) ir apsolījusi piešķirt vienu miljardu eiro cīņai pret radikālo grupējumu “Islāma valsts”, piektdien paziņoja ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerini.

“Šī pakete stiprinās mūsu rīcību, lai palīdzētu atjaunot mieru un drošību reģionā, kas mums ir tik tuvu un, ko pārāk ilgi ir izpostījis terorisms un vardarbība,” norādīja Mogerini.

“Jordānijas pilota Maaza al Kasasbeha noslepkavošana pirms pāris dienām ir vēl viens pierādījums, ka terorismam nav robežu un ka musulmaņi ir “Islāma valsts” pirmie upuri,” viņa uzvēra.

ES paziņojumā norādīja, ka tā ir vienojusies par “pirmo visaptverošo ES stratēģiju par krīzes Sīrijā un Irākā risināšanu un “Islāma valsts” radīto draudu novēršanu”.

“Tā apvienos jau esošās un plānotās ES un dalībvalstu iniciatīvas un palielinās efektivitāti ar papildu viena miljarda eiro lielu finansējumu diviem nākamajiem gadiem,” uzsvērts paziņojumā.

“Mēs saskaramies ar kopīgiem izaicinājumiem un kopīgiem draudiem. Mums ir kopīgas intereses ar mūsu draugiem un partneriem reģionā, lai palīdzētu viņiem visefektīvākajā veidā, un to mēs šodien darīsim,” piebilda Mogerini.

“Islāma valsts” ir sagrābusi teritorijas Sīrijā un Irākā un pērn pasludināja “kalifātu” savās kontrolētajās teritorijās.

Islāmistu vardarbība Francijā un Beļģijā pēdējās nedēļās ir radījusi bažas par ES pilsoņu pievienošanos džihādistiem un pēc tam viņu atgriešanos mājās, kas palielina terorisma draudus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kāpēc gan kāda būtu ar kaut ko ,kas pastāv līdzās,jākaro?

  2. Kam Eiropas Savienība ir apsolījusi piešķirt vienu miljardu eiro cīņai pret radikālo grupējumu “Islāma valsts” ???

Draugiem Facebook Twitter Google+