Pasaulē
Eiropa

ES ar stingrāku vīzu politiku spiedīs uzņemt atpakaļ nelegālos bēgļus0


Ilustratīvs foto. Tripolē ierodas nelegālie migranti no Āfrikas valstīm.
Ilustratīvs foto. Tripolē ierodas nelegālie migranti no Āfrikas valstīm.
Foto – LETA/AFP

Eiropas Komisija (EK) šonedēļ ierosinājusi jaunus noteikumus, kas sasaista vīzu politiku ar sadarbību migrantu atpakaļuzņemšanā.

Āfrikas valstīm un citām valstīm, kas atteiksies uzņemt atpakaļ savus pilsoņus, kuri dzīvo Eiropas Savienībā (ES) nelegāli, nākotnē var nākties grūtāk nokārtot vīzas ieceļošanai ES, paredz jaunie noteikumi.

ES centusies ierobežot nelegālo imigrāciju, ņemot vērā lielo patvēruma meklētāju plūsmu, tostarp bēgļus no Sīrijas un citām konfliktu zonām.

Taču ES grūti nākas panākt noraidīto patvēruma meklētāju atgriešanos izcelsmes valstīs, jo tās bieži vien nevēlas sadarboties.

Pagājušajā gadā ES līderi izlēma, ka ES būtu jāizmanto bloka vīzu politika kā ietekmes svira, lai panāktu migrantu atpakaļuzņemšanu.

EK ierosinātie jaunie noteikumi paredz, ka pilsoņiem no valstīm, kas nesadarbojas ar bloku migrantu atpakaļuzņemšanā, var nākties rēķināties ar ilgāku laika periodu vīzas iegūšanai, lielākām izmaksās un citiem ierobežojumiem.

Saistītie raksti

Taču ES imigrācijas komisārs Dimitris Avramopuls uzsvēra, ka jaunie noteikumi neierobežos ceļotāju “pamata tiesības” pieteikties ES vīzai un viņiem tiks nodrošinātas tiesības apmeklēt ES.

“Es nesaprotu, kā valsts var atteikties uzņemt atpakaļ savus pilsoņus,” kad viņi iekļuvuši Eiropā nelegāli, sacīja Avramopuls.

Lai jaunie noteikumi stātos spēkā, tie jāapstiprina Eiropas Parlamentam un bloka dalībvalstīm.

LA.lv