×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. novembris, 2015
Drukāt

Juka Rislaki: Es arī esmu imigrants (24)

Foto - Dainis BusmanisFoto - Dainis Busmanis

Juka Rislaki

Izlasījis Agra Liepiņa populistisko sacerējumu (“Es nāku no mazas tautas”, “LA” 29.10. ), atkal reiz jūtos personīgi aizskarts. Tieši tāda pati sajūta mani pārņēma, kad NA kungi stāvēja Rīgas centrā piketētāju vidū, kuri klaigāja: “Imigrantus nē! Imigrantus nē!” (Toreiz iemesls histērijai bija tas, ka Latvijā plānoja uzņemt kādus 250 bēgļus.)

Es esmu imigrants un pazīstu vēl citus imigrantus no rietumiem un austrumiem, kuri iemācījušies latviešu valodu, pazīst Latvijas vēsturi un kultūru un arvien ir gatavi aizstāvēt Latviju, kad to nonievā citas valstis. Vai būtu pienācis laiks pamest Latviju un doties projām?

Dīvaini, ka šobrīd ir pilnīgi aizmirsti tie krievu miljonāru tūkstoši, kuri gadu gaitā pirkuši un pērk uzturēšanās atļaujas Latvijā. Būtu interesanti uzzināt, kādai grupai tos pieskaita, piemēram, Liepiņa kungs? Varbūt “Latvijas patrioti” vai “Nav bīstami Latvijai”? Acīmredzot viņi neiekļaujas Liepiņa izdomātajā kategorijā “Ienaidnieki”, jo šajā sakarā nav pieminēti.

Savā rakstā Liepiņš nebalstās tikai uz Skalbi, Raini un Brigaderi, bet izjusti stāsta, kā viņš dodas uz baznīcu it kā aprunāties ar Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem. Kurš dod tiesības izmantot savu domu izklāstīšanai kritušos varoņus? Un kurš gan var pateikt, ko šie jaunieši domātu par mūsdienu pasauli?

Nesen Somijā galēji labējo grupa noorganizēja pret bēgļiem vērstu demonstrāciju, kurā, starp citu, teica, ka viņi godinot kara veterānu piemiņu. Par laimi, daļa veterānu vēl ir dzīvo vidū, un kādi no viņiem atklāti paziņoja, ka nav cīnījušies par tādu dzimteni, kur izplata naidu, aizspriedumus un pieprasa nošķirties no pasaules.

Nākamajās vēlēšanās redzēs, kā Latvijā veiksies tām partijām, kas zvejo balsis ar ksenofobijas un iebaidīšanas palīdzību.

Juka Rislaki

Red. piebilde. Attiecībā par autora pieminētajiem uzturēšanās atļauju pircējiem un Agra Liepiņa nostāju šajā jautājumā jāatgādina, ka viņš regulāri pauž savu viedokli. Piemēram, A. Liepiņš bija to personu vidū, kuras 2013. gada septembrī parakstīja “Latvijas sabiedrības atklāto vēstuli LR 11.Saeimai”. Tajā bija teikts: “Tātad, gādājot par valsts attīstību ilgtermiņā un par latviešu tautas interesēm, Saeima likumdošanas ceļā var pārtraukt zemes izpārdošanu ārvalstniekiem. Tāpēc rosinām 11.Saeimas deputātus steidzamības kārtā pieņemt likumu, kas liedz Latvijas zemi pārdot ārvalstu fiziskām un juridiskām personām.”

Un 2013. gada 7. oktobra “LA” bija Agra Liepiņa publikācija “Uzturēšanās atļaujas”. Autors bija uzrakstījis sarkastisku līdzību – par sieru, kurš sāk sastāvēties, un tāpēc blakts ierosina ģeniālu glābšanas plānu – “turīgajiem tārpiņiem vajag pārdot uzturēšanās atļaujas sierā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. KAUT KO TĀDU NO RISLAKI KUNGA GAN NEGAIDĪJU… ESMU ĻOTI VĪLIES… NESAPRAST ELEMENTĀRAS LIETAS IR LIELA NEKAUNĪBA!!!! VAI TAD VIŅŠ LABI NEDZIRD VALODU , KURA VĒL JOPROJĀM VALDA JŪRMALĀ UN RĪGĀ ??? VAI TAS VIŅU APMIERINA??? VAI VIŅŠ PRIECĀJAS, KA NO LATVIJAS UZ SAVU ETNISKO VALSTI NAV AIZBRAUKUŠI TIK DAUDZ SVEŠINIEKU, KURI NOSAKA TONI NU JAU 70 gadus pēc kara??? Nekad man nav ienācis prātā RISLAKI kungu uzskatīt imigrantu!?? Man viņš bija manas tautietes Annas Žīgures vīrs, kurš būdams soms, apguvis latviešu valodu, veiksmīgi iekļāvies latviešu sabiedrībā, ir mūsējais no matu galiņiem līdz papēžiem… BET… pēdējā laikā VAIRS NEIZPROTU NE ŽĪGURES KUNDZI, un pēc šā raksta arī RISLAKI kungu: KAS VIŅI ABI IR?????????????????? Kā tā var atļauties noniecināt Liepiņa sacīto un kaut ko IZRAUT no konteksta… LAIKAM TIKAI SPĒCĪGI SAVĀ GARĀ UN PĀRLIECĪBĀ CILVĒKI NEMAINĀS UZ SLIKTO PUSI… SKUMJI, RISLAKI KUNGS!!! ĻOTI SKUMJI!!!

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Jukam galvā ir ļoti lielas jukas. To pamanīja jau vietējās draudzes mācītājs, tādā vārdā kristot jauno Eiropas demokrātu.
  Latvija nav tautu kausēšanas katls, bet NACIONĀLA valsts! Un tomēr, ja mēs visus iebraukušos cittautiešus varētu (tikai uz laiku, uzskatamības pēc) nokrāsot melnā kāsā, Latvija būtu viena no melnākajām “Āfrikas” valstīm uz pasaules! Ko vēl no mums vēlas izspiest ES un Juka?! Varbūt, ka latviešiem vajadzētu zviedriem atņemt Gotlandi, visiem (tiem, kas ir pret bēgļu masveida ieceļošanu) pārcelties tur un izveidot jaunu Latvijas valsti/ rezervātu? Neesmu rasists, bet gribu dzīvot savā zemē starp savējiem. Tā jau 70 gadus esam svešinieki paši savā zemē un tiem (svešiniekiem) ir tiesības, ko aizstāv lielvaras tanki un Eiropas Jukas tipa ”demokrāti”. Tāda lietu kārtība rupji pārkāpj manas un manas tautas tiesības, bet minētie “demokrāti” jau kopš Staļina- Hitlera pakta, runājot Havela kunga vārdiem, ”izliekas, ka neizliekas”. Tāds nu es esmu un domāju, ka man galvā Juka nespēs radīt citādas jukas.

 3. Šoreiz nu gan žurnālists/ publicists no Somijas , kurš daudzus gadus DZĪVO Latvijā, varēja izmantot izdevību …PAKLUSĒT!

  Agris Liepiņš bija to personu vidū, kuras 2013. gada septembrī parakstīja “Latvijas sabiedrības atklāto vēstuli LR 11.Saeimai”. Tajā bija teikts: “Tātad, gādājot par valsts attīstību ilgtermiņā un par latviešu tautas interesēm, Saeima likumdošanas ceļā var pārtraukt zemes izpārdošanu ārvalstniekiem. Tāpēc rosinām 11.Saeimas deputātus steidzamības kārtā pieņemt likumu, kas liedz Latvijas zemi pārdot ārvalstu fiziskām un juridiskām personām.”
  —————————
  Lūk, šādi raksts ĪSTS Latvijas …patriots!

 4. Besii kaut kaads, Latvijaa ieceljojusha, soma viedoklis….Kaadas tiesiibas vinjam kaut ko noraadiit, kas Latvijai jaadara, kaa jaariikojas latvieshiem..!!!! Dziivo, straadaa, sachatojies ar saveejiem pokemoniem un viss…

 5. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Ar šo daru zināmu, ka iepriekšējais komentārs “Anonymous 2. novembris, 2015 12:18” ir manis rakstīts. Aizmirsās pirms nosūtīšanas savu vārdu ierakstīt. Kam negadās?

 6. Nesaprotu, par ko Rislaki tik pikts uz Liepiņu. Par to, ka Liepiņu šausmina prognoze, ka pēc 50 gadiem Latvija būs islāma valsts? Arī mani tas šausmina un daudzus citus arī. Bet tā ir vairāk nekā reāla prognoze. Ja Latvijas robežas turēs vaļā, tas notiks vēl agrāk. Pat pusaklajam redzams, kas jau notiek Rietumaeiropas valstīs. Zviedrijā un Holandē prognozē, ka tās var kļūt par islāma absurdistānām jau līdz 2030. gadam un ekonomiskajā ziņā noslīdēt līdz trešās pasaules mazattīstīto valstu līmenim. Kāpēc lai Latvijā šie procesi risinātos pilnīgi pretējā virzienā, ja tiem ļaus vaļu. Jābūt īpaši naivam, lai noticētu valdības meliem, ka būs jāuzņem tikai 531 bēglis (ne 250, kā apgalvo Rislaki) un ar to viss beigsies. Tā būs tikai kāja durvīs, kuras veras uz iekšu un tāpēc nebūs vairs aizveramas.
  Kāpēc Rislaki tik ļoti ilgojas pēc musulmaņiem Latvijā? Vai nezina kaut vai to, kas notiek viņa dzimtajā Somijā? Vai Rislaki arī ir pievienojies ‘Vienotības’ aģitbrigādei, kas aizlūdz par Latvijas islamizāciju, un pat ir gatava Brīvības pieminekļa trīs zvaigžņu vietā musulmaņu pusmēnesi likt? Arī Anniņa pēdējā laikā dīvainus rakstus raksta. Vai tiešām aiz naivuma? Varbūt tomēr no meistarīgi tēlotā naivuma atlec arī kāds sausais atlikums?
  Galīgi nesaprotams, kāpēc Rislaki tēlo pārbijušos un satraucas par iespējamu izraidīšanu? Kāpēc iekļāvies ‘Vienotības’ diriģētajā NA aprējēju šakāļu korī? NA, protams, ne tuvu nav ideāla, bet pārmest tai nacionālo stāju ir nekaunība.

 7. Skumji, ka arī soms Juka Rislaki, bet ne tikai viņš. Ir nācies sastapt līdzīgi domājošus krievus, pat vienu igauni, kas ir izvēlējušies Latviju par savu laimes zemi, tai pat laikā domājot, ka viņiem ir tiesības norādīt latviešiem, kā tiem būs pārvaldīt savu valsti. Iemācīties latviešu valodu nenozīmē automātiski iegūt tiesības pamācīt latviešus viņu valsts un tautas likteņa noteikšanā. Arī es un mans vīrs esam ārzemnieki, dzīvojoši Vācijā, bet lai mums ienāktu prātā vērt muti vaļā un norādīt vāciešiem, kā tiem būs dzīvot un pateikt, ka tiem nav tiesību cīnīties par savu un savas valsts pastāvēšanu, mums tas nekad nav ienācis prātā. Vai nosodīt šīs tautas izmisīgos centienus saglabāt Vāciju vāciešiem, šo sakot es neizslēdzu integrējušos vācu sabiedrībā cittautiešus, t.i. trešo paaudzi, kuras nacionālā identitāte un piederība ir veidojusies mītnes zemē. Nespējot identificēties ar latviešu sūri grūto dzīves pieredzi, lai kam jau labākais priekš soma ir tomēr braukt atpakaļ uz savu zemi vai doties tālāk savas laimes zemes meklējumos.

 8. nezināju,ka Juka arī ir naktī nelegāli šķērsojis Latvijas robežu un kategoriski pieprasījis sev patvērumu,pabalstu- vai kā te daži “bēgļi” te esot iecerējuši-māju, mašīnu un sievieti.

 9. Krievi jūtas pazemoti un nepieņem pilsonību, vai pieņem Krievijas pilsonību, Žīdi no Ždanokas un Plinera CO jūtas aizskarti, Saskaņas partijnieki jūtas aizskarti. Gan atradīsies vēl aizskartie un murdoņa pieaugs. Tas , ka mani kopš apzinīgiem gadiem saukāja par j…j fašist, govorit sobačim jazikom,. Baros skrēja Maskavas forštatē pakaļ matom lamājoties. Un cienījamais soms arī sāk kunkstēt ( nu ja , Somija brāļojas ar Pūķinu, j’tadzied priek;š krievu ausīm). Lielvalstis , t, sk, arī Somija spieda Latvijas atdzimušo valdību Latvijā atstāt 20 000 KRIEVU ARMIJAS VIRSNIEKUS, SPIEDA UN SPIEŽ BŪT PAZEMĪGIEM PRET ĀRZEMNIEKIEM, IEBRAUCĒJIEM, TAMDĒĻ ARĪ TIKA TIRGOTAS MĀJAS , DZĪVOKĻI. VILTĪGS, KĀ LAPSA!

 10. Ja Juka Rislaki būtu vairāk pasekojis Agra Liepiņa rakstiem un iedziļinājies tajos, tad viņš neizrautu no konteksta sev izdevīgu domu un tādas muļķības nerakstītu, jo viņš pats taču arī dzīvoja un dzīvo ES, nevis ārpus tās robežām.

 11. Juka Rislaki prot latviešu valodu, bet vai Ekonomikas augstskolas profesors Mortens Hansens arī prot?

 12. Cik nesportiski! Nabaga Juka pārdzīvo krieviem piederošo Jokerit zaudējumu Rīgas Dinamo…

 13. Šoreiz Juka Rislaki raksta ,tā sacīt,rakstīšanas pēc. Vai tad ,izlasot Liepiņa rakstu,nav skaidrs par ko ir runa?Kāda tad galu galā ir Riskali nostāja -robežas vaļā,pabalstus lielākus utt.?

  • Jūs vaicājat, vai izlasot Liepiņa rakstu, “nav skaidrs”? Ja grūtības ar uztveri, domāšanu, tad acīmredzot var nebūt skaidrs.

   Tieši Rislaki raksts ir “populistisks”, t.i., sekls un pārspīlēti emocionāls. Piemēram, viņš raksta “iemesls histērijai bija tas, ka Latvijā plānoja uzņemt kādus 250 bēgļus”.

   Vai tiešām tā? Jebkuram saprātīgam, godprātīgam cilvēkam, kurš kaut cik interesējas par notikumiem ārpus Latvijas, jau tolaik bija skaidrs, ka runa NAV par tikai kaut kādiem 250 vien. Ja Rislaki tas nebija skaidrs, tad jākonstatē, ka viņš nav diez cik gudrs.
   Vai arī – viņš ir “populists”, kurš ar pusargumentiem kuļ emocionālas putas.

 14. Un kā ar mūsu 200 000 Īrijā, Anglijā, Vācijā? Eiropas vietā es atsūtītu atpakaļ mūsu ekonomiskos bēgļus, vai varbūt mainām- lai mūsējie brauc mājās un sīrieši paliek viņu vietā? Vai tiešām Latvija ir tik vāja, ka to var apgāzt 1000 ļaužu, no kuriem savi 300-400 droši vien ir bērni? Un , ja ir, vai tad vispār esam valsts? Mēs esam pastāvējuši ar lielāku imigrantu skaitu un pastāvēsim arī turpmāk. Un ne jau Liepiņš būs tas, kas to veicinās 🙂

  • Tie latvieši brauc strādāt – bet te brauc pie ES gataviem labumiem. protams es neizslēdzu, ka kāds latvietis arī ir veikls pabalstu saņemšanā, bet pārspēt kādu sīrieti šajā nodarbē…

  • Salīdzināt latviešus Īrijā un Lielbritānijā ar ekonomiskajiem migrantiem no Āfrikas un Āzijas, kuri nelegāli iekļūst Eiropas Savienībā, ir absolūti nepamatoti.

   Latvija, iestājoties ES, kā valsts un kā sabiedrība ir “samaksājusi” par mūsu cilvēku “iespējām” braukt strādāt un dzīvot. “Samaksājusi”, noslēdzot daudzas vienošanās, kas dažas mūsu sabiedrības daļas ietekmēja pozitīvi, dažas negatīvi. Āfrikas un Āzijas ekonomiskie migranti (jā, tādi viņi ir, jo nepaliek pirmajā drošajā valstī) nāk no valstīm, ar kurām mums un arī ES nav nekādu vienošanos.

  • Lija, nevajag jaukt galvu citiem. ES teritorijā ES pilsoņi var brīvi pārvietoties un strādāt jebkurāq ES valstī, bet uz citu valstu pilsoņiem darbojas pavisam citi noteikumi.

  • Lai kā arī tur nebūtu – vēlme palīdzēt, vai ar ieceļotāju palīdzību mainīt tā teikt mūsu provinciālismu, diez vai Lija būs lēmēja šajos jautājumos! Pēc analoģijas kā jau paša minēts ir variantu jūra, kur viens no variantiem pašam arī doties uz Sīriju, lai tik ilgi nevajadzētu gaidīt.
   Godīgi, viss tas ir bla bla bla. Var nedaudz piepūloties dabūt gatavu visu ko tik vēlēties sev riņķī un apkārt un var jau būt, ka Vācijas drošībnieku aprēķini, kur tiek lēsts par 4000 kaujinieku saplūdumu ar bēgļiem ir banāla pasaciņa.
   Bet jautājums ir, vai Lita pat aci nepamirkšķinot pie jebkurām nepatikšanām šajā sakarā, vēl jo vairāk ja pašu tas skars, būs gatava teikt, jā tā ir pareizi, neskatoties ne uz ko viss ir pareizi tam tā bija jānotiek? Varbūt labāk tā- viena reizīte jau nav nekāds dižais rādītājs?
   Ai ai ai, nu var taču vienkārši paklusēt.

 15. Jā un lai arī ir demokrātija un man nekādu iebildumu pret alternatīvu viedokli nav, es personīgi esmu aizskarts par tādu Juku Rislaku un citu Pekonenu viedokļiem un pamācībām citai valstij. Es nemācu somiem kā viņiem dzīvot un ko darīt Somijā un neuztiepju savu viedokli kā vienīgo pareizo.

 16. No raksta:
  Nākamajās vēlēšanās redzēs, kā Latvijā veiksies tām partijām, kas zvejo balsis ar ksenofobijas un iebaidīšanas palīdzību.

  Mana prognoze – veiksies ļoti labi, vajadzētu pat dibināt jaunu ultralabēju politisku spēku, kuram būtu labas izredzes, jo liberāļi igorējot tautas viedokli slīcina sevi un valsti. Tas pats notiks visā Eiropā.

 17. Juka nevar vai nevēlas saskatīt grandiozu atšķirību – legāla imigrācija likumdošanas ietvaros (viņš vistcamāk ir šīs grupas pārstaāvis, tāpat kā uzturēšanās atļauju saņēmēji) vai arī uzspļaušana uz visiem likumiem, kas masveidā tiek praktizēta Eiropas dienvidos. Otrās grupas imigrantus – mežoņus, kuri by default neievēro likumus, un Eiropas vērtības un parašas, paldies, mums nevajag

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+