×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. jūnijs, 2015
Drukāt

ES ārlietu ministri apstiprina militāro operāciju pret cilvēku kontrabandistiem Vidusjūrā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri pirmdien oficiāli apstiprināja pirmā posma uzsākšanu militārā operācijā pret cilvēku kontrabandistiem Vidusjūrā, paziņoja ES amatpersonas.

Pirmie kuģi un lidmašīnas izlūkošanas datu vākšanas misiju veikšanai operācijas pirmajā posmā būs pieejami tuvākās nedēļas laikā, sacīja amatpersonas.

ES augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni sacīja, ka ES ir ātri reaģējusi uz migrantu krīzi tās dienvidu piekrastes valstīs.

“Mani iespaidoja vienprātība un ātrums, ar kuru mēs vienojāmies,” sacīja Mogerīni, ierodoties uz ārlietu ministru sanāksmes vadīšanu.

Jau vēstīts, ka ES Padome 15.maijā izveidoja ES militāro operāciju “EUNAVFOR Med”, lai sagrautu cilvēku kontrabandas un tirdzniecības tīklu peļņas gūšanas modeli Vidusjūras reģionā. Šajā operācijā piedalīsies arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīrs – Jūras spēku flotiles kapteiņleitnants Tālis Dzērve.

Starp ES dalībvalstīm ir nopietnas domstarpības par to, ko darīt ar tūkstošiem nelegālo migrantu, kas ar kuģiem pāri Vidusjūrai dodas uz Eiropu, ierodoties galvenokārt Itālijā, Grieķijā un Maltā.

ES līderi šomēnes ārkārtas samitā vienojās formulēt visaptverošu plānu šīs problēmas risināšanai, kurš ietver iespēju veikt militāru operāciju pret cilvēku kontrabandistiem, kas darbojas galvenokārt no Lībijas teritorijas.

Operācijas pirmajam posmam, kurā tiks vākta izlūkošanas informācija, sekos otrs posms ar aktīvu intervenci, lai padarītu nelietojamus cilvēku kontrabandas kuģus un aizturētu cilvēku kontrabandistus.

Trešajā posmā šīs darbības tiks paplašinātas uz Lībijas teritoriālajiem ūdeņiem un, iespējams, arī uz Lībijas sauszemes teritoriju.

ES aprīļa samitā vienojās, ka operācijas otrā un trešā posma īstenošanai ir nepieciešama ANO Drošības padomes rezolūcija un Lībijas valdības piekrišana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+