×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

ES ārlietu ministri velta asu kritiku Izraēlai

aometnes

Eiropas Savienības dalībvalstu ārlietu ministri šodien izteica asu kritiku Izraēlai kolonistu apmetņu būvniecības jautājumā.

“ES izsaka dziļu satraukumu par pašreizējiem notikumiem, kas divu valstu risinājumu draud padarīt par neiespējamu,” teikts izplatītajā paziņojumā. Īpaša ES ārlietu ministru kritika Izraēlai veltīta attiecībā uz kolonistu apmetņu būvniecību, ekstrēmismu kolonistu starpā un slikto izturēšanos pret palestīniešiem. Atgādinot, ka kolonistu apmetnes saskaņā ar starptautiskajām normām ir pretlikumīgas, bloka ārlietu ministri norādīja – kopš moratorija termiņa beigām 2010. gadā kolonistu apmetņu būvniecības temps ir pieaudzis.

Starptautiskā sabiedrība visas kopš 1967. gada jūnija Izraēlas okupētajās teritorijās uzbūvētās apmetnes uzskata par nelikumīgām, neraugoties uz to, vai Izraēlas valdība ir vai nav apstiprinājusi to celtniecību. Tāpat ES ārlietu ministru izplatītajā paziņojumā pausts satraukums par palestīniešu māju nojaukšanu Austrumjeruzalmē un iedzīvotāju izlikšanu, kā arī par “miermīlīgu palestīniešu kultūras, ekonomikas, sociālo un politisko aktivitāšu ierobežošanu”. Ministri savā paziņojumā norādīja arī uz palestīniešu “dzīves apstākļu pasliktināšanos”. Kā secināts nevalstisko organizāciju ziņojumā, Izraēla pērn nojauca vairākus desmitus palestīniešu māju, ūdens cisternu un lauksaimniecības ēku, kas bija uzbūvētas, pateicoties Eiropas finansējumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+