Uncategorized

ES ārlietu ministri vienojas par EDSO novērotāju skaita palielināšanu Ukrainā 16


Federika Mogerīni
Federika Mogerīni
Foto-LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri piektdien vienojušies par EDSO novērotāju skaita palielināšanu Ukrainā, pēc pirmās neformālās sanāksmes dienas žurnālistiem sacīja ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

“Mums ir jāstrādā pie tā, lai maksimāli palielinātu novērotāju skaitu,” viņa teica.

Uz jautājumu, vai līdzšinējo 500 novērotāju vietā ES nosūtīs 1000, Mogerīni atbildēja, ka “mums pat šobrīd 500 reāli uz vietas nav”.

Ministri vienojušies, ka novērotāju atbalstam Ukrainā nepieciešams arī tehniskais aprīkojums, tostarp satelīttelevīzija un citas iekārtas, ar kurām varētu novērot situāciju tajās vietās, kur civilajiem ekspertiem nav iespējams piekļūt.

Politiķe arī uzvēra, ka jāturpina trīspusējās sarunas starp ES, Ukrainu un Krieviju par enerģētikas un tirdzniecības jautājumiem, kā arī jāīsteno efektīvāka humānā palīdzība Ukrainas rietumiem un austrumiem. “Eiropas Savienība stiprinās savus centienus šajā jomā,” piebilda Mogerīni.

Jau ziņots, ka Rīgā divas dienas – piektdien un sestdien – norisinās neformālā Eiropas ES ārlietu ministru tikšanās. Tā tiek dēvēta arī par Gimnihas (Gymnich) tikšanos. Tās mērķis ir stratēģiski diskutēt par ES ārpolitikas un drošības politikas mērķiem un instrumentiem.

LA.lv