Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
4. decembris, 2013
Drukāt

ES astoņām bankām piemēro 1,7 miljardu sodu par manipulāciju ar likmēm

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) A photo taken January 31, 2013 shows the towers hosting the headquarters of German company Deutsche Bank in Frankfurt am Main, central Germany. Deutsche Bank, Germany's biggest lender, is one of eight finance groups to be fined a record total of 1.7 billion euros ($2.3 billion) for rigging the Euribor and Japanese yen Tibor interest rates by the European Union on December 3, 2013. AFP PHOTO / DANIEL ROLAND

Eiropas Savienība (ES) trešdien astoņām bankām piemēroja rekordlielu naudas sodu 1,7 miljardu eiro apmērā par manipulācijām ar “Euribor” un Japānas jenas “Tibor” procentu likmēm.

Vācijas bankai “Deutsche Bank”, kas iesaistīta abu procentu likmju manipulēšanā, piemērota 725 miljonu eiro soda nauda, bet Francijas bankai “Societe Generale” nāksies maksāt naudas sodu 446 miljonu eiro apmērā.

Tikmēr britu banka “Royal Bank of Scotland” (RBS) sodīta ar 391 miljonu eiro.

ES konkurences komisārs Hoakins Almunija norādīja, ka Eiropas Komisija (EK) līdz šim vēl nebija noteikusi tik lielu kopējo naudassodu apjomu.

Kopumā četras finanšu institūcijas iesaistītas kartelī, kas noteikušas “Euribor” likmes, bet sešas kartelī, kas manipulējušas ar “Tibor” procentu likmēm.

“Euribor” gadījumā britu banka “Barclays” izmantos imunitātes tiesības un izvairīsies no soda naudas, jo tā EK atklāja šāda karteļa pastāvēšanu.

Tikmēr izmeklēšana vēl norisinās attiecībā uz Francijas bankas “Credit Agricole”, britu HSBC un ASV “JPMorgan” iesaistīšanos.

Savukārt “Tibor” gadījumā no soda izvairīsies Šveices banka UBS, kas bija ziņojusi EK.

Kā ziņots, šogad finanšu tirgu jau satricināja skandāls saistībā ar starpbanku procentu likmes “Libor” fiksēšanu.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+