Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
4. decembris, 2013
Drukāt

ES astoņām bankām piemēro 1,7 miljardu sodu par manipulāciju ar likmēm

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) A photo taken January 31, 2013 shows the towers hosting the headquarters of German company Deutsche Bank in Frankfurt am Main, central Germany. Deutsche Bank, Germany's biggest lender, is one of eight finance groups to be fined a record total of 1.7 billion euros ($2.3 billion) for rigging the Euribor and Japanese yen Tibor interest rates by the European Union on December 3, 2013. AFP PHOTO / DANIEL ROLAND

Eiropas Savienība (ES) trešdien astoņām bankām piemēroja rekordlielu naudas sodu 1,7 miljardu eiro apmērā par manipulācijām ar “Euribor” un Japānas jenas “Tibor” procentu likmēm.

Vācijas bankai “Deutsche Bank”, kas iesaistīta abu procentu likmju manipulēšanā, piemērota 725 miljonu eiro soda nauda, bet Francijas bankai “Societe Generale” nāksies maksāt naudas sodu 446 miljonu eiro apmērā.

Tikmēr britu banka “Royal Bank of Scotland” (RBS) sodīta ar 391 miljonu eiro.

ES konkurences komisārs Hoakins Almunija norādīja, ka Eiropas Komisija (EK) līdz šim vēl nebija noteikusi tik lielu kopējo naudassodu apjomu.

Kopumā četras finanšu institūcijas iesaistītas kartelī, kas noteikušas “Euribor” likmes, bet sešas kartelī, kas manipulējušas ar “Tibor” procentu likmēm.

“Euribor” gadījumā britu banka “Barclays” izmantos imunitātes tiesības un izvairīsies no soda naudas, jo tā EK atklāja šāda karteļa pastāvēšanu.

Tikmēr izmeklēšana vēl norisinās attiecībā uz Francijas bankas “Credit Agricole”, britu HSBC un ASV “JPMorgan” iesaistīšanos.

Savukārt “Tibor” gadījumā no soda izvairīsies Šveices banka UBS, kas bija ziņojusi EK.

Kā ziņots, šogad finanšu tirgu jau satricināja skandāls saistībā ar starpbanku procentu likmes “Libor” fiksēšanu.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+