Pasaulē
Eiropa

ES atklājusi 3000 dezinformācijas gadījumu krievvalodīgajos medijos 16


ES augstā pārstāve Federika Mogerīni iepazīstina Eiropas Parlamentu ar “Globālo Eiropas Savienības ārpolitikas un drošības politikas stratēģiju”.
ES augstā pārstāve Federika Mogerīni iepazīstina Eiropas Parlamentu ar “Globālo Eiropas Savienības ārpolitikas un drošības politikas stratēģiju”.
Eiropas Parlamenta foto

Eiropas Savienības (ES) izveidotā stratēģiskās komunikācijas grupa “East StratCom Task Force” divu gadu laikā atklājusi vairāk nekā 3000 dezinformācijas gadījumu krievvalodīgajos medijos, paziņojusi ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

“Mums ir svarīgi analizēt, prognozēt un reaģēt uz dezinformāciju. Tāpēc mēs Eiropas ārpolitikas dienestā izveidojām pirmo stratēģiskās komunikācijas darba grupu, koncentrējot uzmanību uz austrumu partneriem un krievvalodīgajām kopienām. Pēdējos divos gados “East StratCom” atklājusi vairāk nekā 3000 dezinformācijas gadījumu,” pirmdien Briselē notikušajā konferencē “Hibrīddraudi ES: esošais stāvoklis un prognozes nākotnei” pavēstīja Mogerīni.

Viņa uzsvēra, ka tikai ar pretimstāvēšanu dezinformācijai nav pietiekami un galvenā uzmanība jāpievērš maksimāli caurredzamai ES politikas izskaidrošanai, jāstāsta reāli stāsti par tās pozitīvo ietekmi uz cilvēku dzīvēm.

“Tas ir tieši tas, kar ko “East StratCom” nodarbojas Austrumu partnerības valstīs, tajā skaitā Austrumu partnerības novembra samita priekšvakarā,” sacīja Mogerīni.

Pēc viņas teiktā, tāda paša iemesla dēļ Eiropas ārpolitikas dienestā izveidota darba grupa stratēģiskās komunikācijas uzlabošanai arābu valodā.

LA.lv