×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

ES atļauj piecām Šengenas zonas dalībvalstīm saglabāt robežkontroli (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Protestētāji Itālijas pusē pie pastiprinātās robežkontroles uz Austrijas –Itālijas robežas pie Brenneras robežšķērsošanas punkta 20. februārī. Viņi pieprasa Šengenas zonas atjaunošanu.

Piecām Šengenas zonas dalībvalstīm atļauts uz sešiem mēnešiem saglabāt iekšējo robežu kontroli, ceturtdien vienojušās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis.

Pēc nelegālās imigrācijas krīzes sākuma vairākas Šengenas zonas valstis atjaunoja robežkontroli. Austrija, Dānija, Norvēģija, Vācija un Zviedrija joprojām ir saglabājušas kontroli uz robežām ar citām zonas dalībvalstīm.

Šīm piecām valstīm ir atļauts turpināt robežkontroli, jo Grieķijā, kuras robeža ar Turciju ir Šengenas zonas ārējā robeža, pēc ES amatpersonu teiktā, “ir nopietni trūkumi”.

Grieķija tiek vainota par lielākoties nepārbaudītu nelegālo imigrantu izlaišanu cauri valsts teritorijai.

Kontrole drīkstēs turpināties uz Austrijas-Ungārijas, Austrijas-Slovēnijas, Vācijas-Austrijas, Dānijas-Vācijas robežām, kā arī Dānijas, Norvēģijas un Zviedrijas ostās un uz Ēresunda tilta starp Dāniju un Zviedriju.

“Robežkontrolēm vajadzētu būt mērķētām un ierobežotām mērogā, biežumā, vietā un laikā, kas strikti nepieciešams kā atbilde uz nopietniem draudiem un sabiedriskās politikas un iekšējās drošības garantēšanai, kas izriet no nelegālo imigrantu sekundārās pārvietošanās,” paziņoja ES valdības.

Kontroles arī būtu jāveic tikai atsevišķās robežas vietās, kur tas ir “nepieciešami un proporcionāli”.

ES plāno likvidēt Šengenas zonas valstu iekšējo robežu kontroli līdz 2016.gada beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ES ir ekanomiska savieniba un nevar ne liegt ne atlaut sargat savas robezas. Par daudz galvina sakapis es un ek liberaliem!!!!

  2. ES (Eiropas Savienība) esam MĒS PAŠI !!!
    Tātad: nekādas ATĻAUJAS nevarētu būt – tikai
    IETEIKUMI !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+