×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

ES atliek brīvās tirdzniecības līguma ar Ukrainu stāšanos spēkā līdz 2015. gada beigām (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienība (ES) atliek brīvās tirdzniecības līguma ar Ukrainu stāšanos spēkā līdz nākamā gada beigām, un šāda lēmuma iemesls ir veicināt stabilizāciju Ukrainā.

To piektdien Briselē paziņoja ES tirdzniecības komisārs Karels de Gihts pēc sarunām ar Ukrainas ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu un Krievijas ekonomikas ministru Alekseju Uļukajevu.

Lai gan brīvās tirdzniecības līguma stāšanās spēkā tiek atlikta, ES piemēros Ukrainas precēm labvēlīgākus muitas tarifus, norādīja de Gihts.

ES, Krievija un Ukraina “turpinās konsultācijas, kā reaģēt uz Krievijas bažām” saistībā ar ES un Ukrainas brīvās tirdzniecības līgumu.

“Šim procesam ir jābūt daļai no visaptveroša miera procesa paketes Ukrainā, cienot Ukrainas tiesības izlemt savu nākotni, kā arī Ukrainas teritoriālo vienotību,” piebilda ES tirdzniecības komisārs.

Bija paredzēts, ka ES un Ukrainas brīvās tirdzniecības līgums stāsies spēkā šogad 1.novembrī, kad jāstājas spēkā arī ES un Ukrainas asociācijas līgumam. Tagad brīvās tirdzniecības līguma stāšanās spēkā atlikta līdz 2015.gada 31.decembrim.

Maskava bažījās, ka ES un Ukrainas brīvās tirdzniecības līgums nodarīs kaitējumu Krievijas ekonomikai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. un kur tad maidans…šķiet tas jAU BIJA GALVENAIS IEMESLS VALSTS APVĒRSUMAM UN JANUKOVIČA PADZĪŠANAI…

    • “Maidans” – ir tieši tas pats , kas Latvijai ” 1991 gada barikādes ” ! Tas ir – kad tauta vairs negrib pieņemt valdošās kliķes valsts izlaupīšanu, bet valdošā kliķe vairs negrib rēķināties ar tautu!

  2. Es negribu, ka kaimiņš ar otru kaimiņu ir labās attiecībās un mainās ar āboliem pret burkāniem. Aiziešu labāk sabradāt viņa burkāndobes. Un sākšu bļaustīties, ka tā viņa iekšēja lieta, iešu vākt ražu apgalvojot, ka kopju viņa dobes. Tad bļaušu uz visām pusēm cik man slikti, ka viņi mainās ar saražoto. Vai vēl visām mĒrģelēm nav skaidrs, kas notiek?

Draugiem Facebook Twitter Google+