×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

ES atsauks vēstnieku Krievijā (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi piektdienas rītā nolēma atsaukt ES vēstnieku Krievijā pēc tam, kad viņi atbalstīja Lielbritānijas viedokli, ka Krievija, “ļoti iespējams”, ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu.

Vairākas ES dalībvalstis arī apsver Krievijas diplomātu izraidīšanu, sekojot Lielbritānijas paraugam, vai savu vēstnieku atsaukšanu no Krievijas.

“Pēc vienošanās par [vainas] attiecināšanu [uz Krieviju] viņi turpināja diskusijas par to, kā viņi varētu neiztikt ar vārdiem vien un tiešām kaut ko izdarīt,” sacīja augsta ES amatpersona pēc Briselē notiekošā ES samita pirmās dienas.

“Dažas dalībvalstis apsver iespējamu Krievijas diplomātu izraidīšanu vai šo valstu diplomātu atsaukšanu. Tomēr bija arī vienošanās atsaukt ES vēstnieku Maskavā uz konsultācijām,” sacīja šī amatpersona.

Ziņu par ES vēstnieka Krievijā atsaukšanu apstiprināja Nīderlandes premjerministrs Marks Rite.
Cits ES ziņu avots pavēstīja ziņu aģentūrai AFP, ka vēstnieka atsaukšana ir “nodoma izrādīšana”.

28 ES valstu līderi ceturtdienas vakarā kopīgā paziņojumā piekrita tam, ka Krievija, ļoti iespējams, ir atbildīga par Skripaļa saindēšanu Solsberi pilsētā un ka nav neviena ticama alternatīva izskaidrojuma.

Maskavas un Londonas attiecības ir nopietni saasinājušās saistībā ar Anglijas Solsberi pilsētā 4.martā notikušo Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanu ar nervus paralizējošu vielu. Londona apsūdz Kremli, ka tas Lielbritānijas teritorijā īstenojis slepkavības mēģinājumu, izmantojot aizliegtus ķīmiskos ieročus.

Lielbritānija šomēnes izraidīja 23 Krievijas diplomātus, un Krievija spēra atbildes soļus, arī izraidot 23 britu diplomātus un apturot Britu padomes un Lielbritānijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā darbību Krievijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Pierādīts nekas nav,pat ekspertīzes atzinums būs pēc trīs nedēļām,bet vainīgais jau zināms dienu pirms notikuma.

    • Tur jau bez kāutkādiem pierādijumiem viss ir skaidrs. Pierādijumi ir vajadzīgi Pitagora teorēmai vai Ferma likumam. Krievam vajag ar katru spēku pievienoties tai izmeklēšanas komisijai lai pēc tam gadiem varētu muļļāt to jautājumu. Pareizi dara briti, ka nedod krievam nekādus materiālus. Skaidrs arī, ka 100% pierādijumu nekad nebūs. Vagneriešu ari nav bijis, un Sīrija nav lietoti nekonvenciālie ieroči, un neviens neko nav pierādijis. Tikal līķu skaits pieaug ar katru dienu.

  2. ASV prezidenta vēlēšanās ari Kremli vainoja, un kas beigās izrādijās vainīgs? Briti vienkārši grib sanaidot Eiropu ar Krieviju Briti taču izstājās no Eiropas savienības, kapēc tagad japiekāpjās viņu prasībai izraidīt sūtņus un atsaukt savējos Igaunijas prezidente gudri rīkojās apsveica Krievijas prezidentu un izteica cerību uz veiksmīgām kaimiņu atiecibām un sadarbību.

  3. Bet nav jau pierādījumu?? Viss balstās uz “iespējams” “Varētu būt” utt……Kā kaut kas tā Krievija uzreiz vainīga……..:-)

  4. jau piedzivots scenārijs Atbildēt

    atceramies kā no ano augstās tribines vicinot rokā mēģeni sauca ka visiem zināmā valsts izgatavo masu iznicināšanas līdzekļus, kā rezultātā sagrāva un izpostija valsti, diktatoru likvideja un beigās nespēja uzradit pat vienu laboratoriju kur butu kaut izmeģinājumi veikti, kur nu vel ražošana. beigās bija vājš ups, izlūkdienests kļudijies, un kas intresanti tad tieši lielbritānijas izlukdienests tas bija
    tagad tas pats, pieradijumu nav vispār nekādu, nav pat skaidrs kur viela bija, par izpilditājiem pat neiet runa. expertižu rezultāti tiek slēpti, bet no tribīnes jau sludina vainigos un pieņem mērus. pēc tāda teātra kaut pieminet ka kremlis ignorē starptautiskās tiesibas jau ir smiekligi. paši izgnorē pat vesalo saprātu par tiesibām nemaz nerunājost. vienvārdu sakot iestudeta cirka izrāde naivajiem. pēc “rietumu reakcijas pasākumiem”kļūst skaidrs ka kremlis indešanai ne tuvumā nebija. tā tika veikta ar rietumnieku pašu specdienestu palidzibu, lai būtu iemesls šādiem “pasākumiem”

Draugiem Facebook Twitter Google+