×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

ES atvērs jaunu sadaļu iestāšanās sarunās ar Turciju (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ahmets Davutolu

Eiropas Savienība (ES) 14.decembrī atvērs 17.sadaļu Turcijas iestāšanās sarunās ar ES, paziņojis Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu.

“Es esmu priecīgs redzēt, ka visi mani kolēģi Eiropā (..) piekrīt, ka Turcijai un ES ir viens liktenis,” pēc ES un Turcijas samita paziņoja Davutoglu, piebilstot, ka Turcijas dalība blokā nāks par labu ne tikai ES un Turcijai, bet arī sekmēs globālu mieru.

Jau vēstīts, ka samitā svētdien tika panākta vienošanās par plānu bēgļu un nelegālo imigrantu krīzes risināšanai. Apmaiņā pret Turcijas palīdzību, ES piekrita atvēlēt trīs miljardus eiro palīdzībai Sīrijas bēgļiem Turcijā un atvērt jaunu nodaļu iestigušajās Turcijas sarunās par pievienošanos blokam.

ES iestāšanās sarunas ar Turciju uzsāka 2005.gada nogalē, taču kopš tā laika izdevies panākt ļoti nelielu progresu un sarunas faktiski tika iesaldētas Kipras jautājuma dēļ. Cerības tās iekustināt pēdējo gadu laikā faktiski bija gaisušas, jo situācija cilvēktiesību jomā Turcijā turpina pastāvīgi pasliktināties un prezidents Redžeps Tajips Erdogans arvien atklātāk demonstrē savas autoritārisma tieksmes.

Sarunās ar Turciju no 35 sadaļām, kurās katrai kandidātvalstij jāpanāk vienošanās par savu nacionālo normu saskaņošanu ar ES tiesību normām, līdz šim atvērtas tikai 13, bet sarunas pabeigtas tikai vienā sadaļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Domāju, ka Turcija no visas šīs jezgas ir tikai ieguvēja. ES 3 miljardi eiro bēgļu uzturēšanai, kurā jau tā ir ap 2 miljonu Sīrijas bēgļu, apsolītais bezvīzu režīms ar ES un atjaunotās sarunas par iestāšanos ES ir viennozīmīgi ieguvumi Turcijai. Papildus tam Turcija, kas zināmā mērā līdz šim koķetēja ar Krieviju (nepievienojās ES valstu sankcijām), tagad ir ciešāk sasaistīta ar Rietumu aliansi (gan ES, gan NATO), bet Krievija ir tikai zaudētāja. Putina pozīcijas Tuvajos Austrumos, izspēlējot Sīrijas kārti un atbalstot bankrotējušo Asada režīmu, pretēji cerētajam ir krietni vājinājušās un viņš ir iedzīvojies vēl vienā pretiniekā. Vai krievu tauta to visu neredz, kurp ved šāda politika?

  2. Ja atvērs slūžas muhamedāņiem, tad Eiropas miermīlīgā iekarošana un kolonizācija būs paveikta.

Draugiem Facebook Twitter Google+