×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

ES augstā ārlietu pārstāve pieprasa tūlītēju pamieru Austrumukrainā (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni pieprasījusi tūlītēju pamieru Austrumukrainā, kas atļautu civiliedzīvotājiem bēgt no karadarbības saasinājuma skartajiem reģioniem.

“Augošā vardarbības spirāle Austrumukrainā ir jāaptur,” pavēstīja Mogerīni, pievienojoties Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas aicinājumam “visiem iesaistītajiem Debaļceves apkaimē ieviest vietēja mēroga pagaidu pamieru, kuram jāstājas spēkā nekavējoties, vismaz trīs dienas.”

“Kaujas, kuras provocē prokrievisko kaujinieku uzbrukumi, īpaši Debaļceves apkārtnē, rada ārkārtējas cilvēciskas ciešanas un grauj jebkādus centienus politiska risinājuma virzienā,” savā paziņojumā norādījusi Mogerīni.

Pēdējās nedēļās kaujinieku spēki reģionā būtiski virzījušies uz priekšu un pilnībā pārņēmuši savā kontrolē Doņeckas lidostu. Bojāgājušo skaits kopš aprīļa pārsniedzis 5350.

Patlaban kaujinieki, kuri lauzuši septembra vienošanos par uguns pārtraukšanu, cenšas sagrābt Debaļcevi – stratēģiski nozīmīgu dzelzceļa mezglu, kas savieno viņu bastionus Doņecku un Luhansku.

Trešdien vismaz pieci cilvēki tika nogalināti slimnīcas apšaudē Doņeckā.
Kā norādīja Mogerīni, “civiliedzīvotāju apšaudīšana, lai kur arī tā notiktu, ir rupjš starptautisko cilvēktiesību pārkāpums.”

“Ukrainas Donbasa iedzīvotāji cenšas bēgt no šī reģiona, un humānā krīze turpina pastiprināties gada aukstākajā sezonā,” pavēstīja Mogerīni. “Civiliedzīvotājiem jādod iespēja droši atstāt konflikta zonu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ja nebūs tūlītējs pamiers, es iešu iekšā ar rungu.

 2. ................... Atbildēt

  sievietei nojausmas nav, kas ir čeka. Kad grieķu pūlis sāks celt psrs, sapratīs.

 3. jābeidz okupācija

 4. Neviss pamiers jāpieprasa, bet gan Krievijas agresijas pārtraukšanu un karaspēka izvešanu no Ukrainas un Krimas. Pamieru vēlas arī Putins, Iznāk ka Margarīnu kundzei ir Putinam līdzīgas vēlmes.

 5. Tā “augstā” komisāre kaut ko norādīt un pieprasīt var no sava vīra, ja viņai tāds ir. Maskavai un krievu seperātistiem viņas pieprasījumi un norādījumi ir dziļi pie kājas. Krievi saprot tikai vienu argumentu – spēku. Vienalga, vai tas spēks izpaužas iedarbīgās sankcijās, vai militārā pretsparā. Par cik ne Eiropa, ne Amērika nekādu efektīgu palīdzību Ukrainai nesniedz, prātīgākais būtu no Porošenko puses tos Luhanskas un Doņeckas apgabalus atdalīt, vienoties ar kreiviem par robežu un izbeigt to bezjēdzīgo Ukrainas patriotu dzīšanu nāvē. Skumji, bet citas izejas nav. Pretējā gadījumā mirs tūkstoši un krievi aizies ne tikai līdz to apgabalu robežām , bet arī tālāk.

 6. mediji varetu vienoties par vieniem meliem Atbildēt

  diena raksta ka varonigā ukrainas armija uzvar, kaujinieki atkāpjas, te sludina ka kaujinieki pavirzijušies uz priekšu. tulit citos portālos izlasišu vel kādas versijas

 7. kam viņa to prasa? porošenko? kaujiniekiem? dievam tam kungam?

 8. Pašai Mogerīni smiekli nenāk??? Ha, šī pieprasa no kremļa saimnieka, te pat zirgam jāsmejas!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+