Pasaulē

ES brīdina, ka Sīrijā karš turpinās 16

Foto – AFP/LETA

Eiropas Savienība (ES) pirmdien pēc Krievijas paziņojuma par tās Sīrijas kontingenta lielākās daļas atvilkšanu brīdināja, ka Sīrijā karš turpinās un tur joprojām notiek uzbrukumi mierīgajiem iedzīvotājiem.

Bloks ir gatavs darīt visu nepieciešamo, lai atbalstītu ANO vadītos miera centienus, sacīja ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni, vienlaikus brīdinot – idejai, ka “lietas var atgriezties pie normālās kārtības, uz vietas nav reāla pamata”.

“Konflikts turpinās, pat ja daži grib izlikties, ka tas ir beidzies,” viņa sacīja žurnālistiem Briselē.

“Mēs ļoti labi zinām, ka tur notiek kaujas, civilistiem tiek uzbrukts, un mēs to katru dienu Sīrijas iekšienē redzam, sniedzot mūsu humāno palīdzību,” skaidroja Mogerīni.

ES ir gatava Sīrijai piedāvāt ekonomisko palīdzību, tomēr tas var notikt vienīgi pēc tam, kad ANO sarunās Ženēvā būs panākta politiska vienošanās, norādīja amatpersona.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien ieradās Krievijas gaisa spēku Hmeimimas aviobāzē Sīrijā un deva pavēli izvest no Sīrijas lielāko daļu Krievijas karaspēka kontingenta.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 340 000 cilvēku.

LA.lv