Mobilā versija
Brīdinājums -7.8°C
Tenis, Dravis
Trešdiena, 17. janvāris, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

ES brīdina Krieviju par attiecību pasliktināšanos (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Vācijas ārlietu ministrs Franks-Valters Šteinmeiers.

Eiropas Savienība (ES) pirmdien brīdinājusi Krieviju, ka tās attiecības ar ES būs apdraudētas, ja Maskava nesamazinās spriedzi Ukrainā.

ES Ārlietu ministru padomes ārkārtas sanāksmē pieņemtajā paziņojumā pausts stingrs nosodījums Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpšanai, ko veikuši Krievijas bruņotie spēki.

Paziņojumā Krievijas rīcība nodēvēta par agresijas aktu.

Nosodīts arī Krievijas parlamenta augšpalātas sestdien pieņemtais lēmums atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Paziņojumā norādīts, ka šāda Krievijas rīcība ir pretrunā starptautiskajām tiesībām, Krievijas un Ukrainas starpā noslēgtajiem līgumiem, kā arī Ukrainas konstitūciju.

ES ārlietu ministri vienojušies, ka gadījumā, ja tuvāko dažu dienu laikā situācija neuzlabojas, tad var tikt pārtraukts ES dialogs ar Krieviju par bezvīzu režīma jautājumiem. Tāpat varētu izskatīt sankcijas pret Krievijas amatpersonām, piemēram, viņu kontu iesaldēšanu un iebraukšanas aizliegšanu Eiropas Savienībā.

ES aicinājusi Krieviju nekavējoties atsaukt savus spēkus atpakaļ Krimas bāzēs un nekavējoties piekrist konsultācijām ar Ukrainu, kā to paredz 1997.gadā parakstītais Ukrainas un Krievijas divpusējais līgums.

Tomēr paziņojumā nekas nav teikts par ieroču embargo, kas bija iekļauts paziņojuma uzmetumā, kurš bija nonācis ziņu aģentūras AFP rīcībā.

ES aicinājusi uz miermīlīgu krīzes risinājumu un starptautisko tiesību ievērošanu, norādot, ka ES ir gatava iesaistīties un atbalstīt jebkuru konstruktīvu dialogu ar visām pusēm, ja dialoga mērķis ir panākt šādu miermīlīgu risinājumu.

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers sarunu noslēgumā paziņoja, ka gadījumā, ja “Krievija neizlems par ticamu un ātru iesaistīšanos [situācijas] deeskalācijā, mums būs jāpieņem lēmumi, kas skars attiecības starp Krieviju un ES,” ziņoja AFP.

Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss piebilda, ka bez ātriem un konkrētiem pasākumiem “visas kontaktu sērijas tiks pārtrauktas”.

“Ja līdz ceturtdienai nebūs vērojama deeskalācija, šie pasākumi stāsies spēkā,” paziņoja Francijas ministrs.

ES Ārlietu ministru padomes ārkārtas sanāksmē pieņemtajā paziņojumā pausta atzinība Ukrainas nosvērtajai atbildes reakcijai un norādīts, ka ES atbalsta jaunās Ukrainas valdības centienus stabilizēt situāciju un īstenot reformas.

ES arī paudusi apņēmību turpināt sadarbību ar starptautisko sabiedrību un starptautiskajām finanšu institūcijām, sevišķi Starptautisko Valūtas fondu (SVF), lai palīdzētu Ukrainai.

Paziņojumā arī uzsvērts, ka ES joprojām ir gatava parakstīt asociācijas līgumu ar Ukrainu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ar bandītu gan nekādas diplomātiskās neiznāks, tas saprot tikai kāviena argumentu.

  2. ESun SVF,PB jau ir tik daudz palīdzējusi Latvijai un tās tautai ka ir atliku;si tikai miljardu lieli parādi kuri jāmaksā ekonomiski izpostītai zemei.Tādēļ gaidām krievu atbrīvošanas misiju šeit Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+