×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

ES dalībvalstīm būs krasi jāsamazina plastmasas maisiņu patēriņš (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm būs krasi jāsamazina visbiežāk izplatīto un piesārņojošāko plastmasas maisiņu patēriņš, šodien lēmis Eiropas Parlaments (EP).

Paredzēts, ka ES dalībvalstis varēs izvēlēties vienu no sniegtajām iespējām – nodrošināt, lai gada vidējais plāno maisiņu, kas bioloģiski nenoārdās, patēriņš no 2019.gada nepārsniegtu 90 maisiņus uz iedzīvotāju un no 2025.gada nepārsniegtu 40 maisiņus uz iedzīvotāju, vai arī nodrošināt, ka no 2018.gada šī veida maisiņus pircējiem vairs neizsniedz bez maksas.

EP deputāti pieprasa Eiropas Komisijai (EK) arī izvērtēt tā sauktās oksonoārdāmās plastmasas maisiņu, kas nenoārdās pavisam, bet sadalās nelielos fragmentos, ietekmi uz vidi un ierosināt atbilstošus pasākumus. Līdz 2017.gadam EK būs jāierosina specifikācijas par bioloģiski noārdāmu un kompostējamu plastmasas iepirkumu maisiņu marķēšanu, kas nodrošinātu atzīšanu ES, informēja EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Jau ziņots, ka lielākā daļa plastmasas iepirkumu maisiņu ir plānāki par 50 mikroniem. Tos daudz retāk nekā biezākus maisiņus lieto atkārtoti, tie straujāk nonāk atkritumos un biežāk piemēslo vidi, piesārņojot ūdenstilpes un ūdens ekosistēmas.

Aprēķināts, ka ikviens ES iedzīvotājs 2010.gadā patērēja 198 plastmasas maisiņus, no kuriem 90% bija plānie maisiņi. Plastmasas maisiņu patēriņam ir tendence ievērojami pieaugt, turklāt ir aprēķināts, ka 2010.gadā atkritumos nonāca vairāk nekā astoņi miljardi plastmasas maisiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 1) Tos ”eko” maisiņus jau atliek vien izmest miskastē, jo izmantot atkārtoti neļauj sliktā izturība (mantas saliktas tajā pašā maximas maisiņā, pēc neilga laika maisiņu paņemot, saturs izkrīt uz grīdas, tāpat maisiņi labi plīst, atkārtoti tajos liekot iepirkumus, kur nu vēl ar tik asiem stūriem un smagus kā piena pakas).
    2) Maisiņus vajag pārstrādāt.
    3) Pa nagiem jāsadod šitiem durakiem, kas joprojām nav iemācījušies savus atkritumus izmest tiem paredzētajās vietās!
    4) Veikalos varētu ieviest papīra iesaiņojumu, protams – no atkārtoti pārstrādāta papīra. Tas būstu gana labs iesaiņojums tādiem sīkumiem kā konfektītēm, cepumiņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+