×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Ušakova autoritāte joprojām neizkustināma (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Drīz būs pagājuši trīs mēneši, kopš “Saskaņas centra” otrā persona, frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs ar laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” (“NRA”) starpniecību publiski paziņoja, ka viņš, Urbanovičs, gaidot sadarbības partneri – “nacionālu un racionālu”. (“NRA”, 25. jūlijs) Pavisam nesen – 7. oktobra “NRA” numurā – Urbanoviča k-gs vēlreiz apliecina, ka viņš kategoriski iestātos “par koalīcijas veidošanu ar kādu savā nacionālā garā stipru un vienlaikus gudru” Latvijas politisku spēku. Saprotams ar tādu, kas Urbanoviča k-ga izpratnē ir garā stiprs un gudrs.

Cik zināms publikācijā telpā, J. Urbanoviča priekšlikumu atbalstījis vēl nesenā pagātnē tēvzemiešu līderis un Saeimas priekšsēdētājs J. Straume. Zināmā mērā par atbalstu J. Urbanoviča gatavībai sagaidīt partnerus var uzskatīt E. Repšes k-ga Attīstības biedrības vadošā direktora E. Jaunupa k-ga publikāciju – “es esmu par racionālismu un loģiku politikā”. Arī Rīgas partijas līdera A. Amerika secinājums, ka Repšes k-ga vadītā partija var būt sadarbības partneris, ir lasāms kā atbilde uz J. Urbanoviča ierosmi, kurā viņš stāsta, ka “mums pašiem jāsadodas rokās un jāsamierinās. Savukārt E. Repše sūkstās, ka mums nesokas ar sadarbošanos.” Vispār? (“Diena”, 10. oktobris).

Trīs mēneši pagājuši, tuvojas “Saskaņas” kongress novembrī. Kas notiek ar Urbanoviča k-ga uzsaukumu sadoties rokās un samierināties? J. Urbanovičs ir viens no Latvijas politiskās telpas pieredzējušākajiem, zinošākajiem personāžiem.

Pats J. Urbanovičs nevar neredzēt, ka viņa uzsaukums ja ne visā partijā, tad vismaz paša vadītajā frakcijā nav atbalstīts. Ne vārdos un, jo vairāk, arī ne darbos. Pieņemu, ka šo novērtējumu apstiprina arī “Saskaņas centra” deputāta Reskāja k-ga aiziešana no partijas. Nav nepieciešamo pārmaiņu pazīmju, pierastā vārdu un politisku darbību konfrontācija turpinās; skan ierastā riešana. Jānis Urbanovičs “NRA” žurnālistam saka: “Es daru, ko varu. Vai to var darīt bezgalīgi? Es domāju, ka ne… Tādi kā es – moderatori – var tikt pastumti malā.” (“NRA”, 25. jūlijs)

Paldies par brīdinājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kāda gan nu tam pidriķim autoritāte.

 2. Latvijas satversmē ir pateikts,ka Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda.Lai dabūtu Latvijas pilsonību,jaunpilsoņi deva solījumu ievērot satversmi.Bet kas notika ar gandrīz 200 tūkstošiem “pilsoņu”,kas pieprasīja krievu valodu,kā otru valsts valodu?Jautājums,ko nozīmē solījums-ievērot satversmi?Iznāk,ka šiem 200 tūkstošiem jāanulē Latvijas pilsonība,tai skaitā arī lielajam Rīgas bosam!!!

 3. atdod nodokļu naudu nodokļu maksātājiem

 4. fu tu , kas tas latviešiem naidīgais puišelis man par autoritāti, viskočka tāds. Gan jau vēlēšanās dabūs pa šņobeli tas SC.

 5. “J. Urbanovičs ir viens no Latvijas politiskās telpas pieredzējušākajiem, zinošākajiem [politiķiem]”.
  – – – – — – – – – – – –
  Vai to pašu nesen neteica par Godmani? Un redziet kādas bija sekas.

 6. Ausainim nav kārtībā kautkas ar galvu, ja kategoriski apgalvo, ka Rīgā neviens piemineklis netiks nojaukts, nezinot, ko lems saeima, ko darīs valdība.

 7. Kāds sakars šim tekstam ar virsrakstu – Ušakova autoritāte nesatricināma? Un arī – kam viņš ir autoritāte? Man ne – un tūkstošiem latviešu – ne.

 8. Padomju salašņa var būt autoritāte tikai starp sev līdzīgiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+