×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
13. jūlijs, 2017
Drukāt

Es daru visu viņa dēļ! Kad attiecībās var sadegt

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Es daru visu viņa dēļ, es tā viņu mīlu, cenšos, lai mums, lai vīram viss būtu labi. Pirms kāda laika sāku justies slikti, moka tāds kā nemiers, trauksme, zudusi apetīte. Ārsti vainu neatrod. Kas ar mani notiek?” Tā vaicā kāda sieviete. Psihoterapeite pieļauj, ka tas saistīts ar atkarīgām attiecībām.

“To var dēvēt par pārņemtību ar otru cilvēku. Būtībā tā ir atbildības uzņemšanās par svešu dzīvi un nevarēšana vai baidīšanās uzņemties atbildību tikai par savējo,” saka atkarību speciāliste Ilze Maksima.

Sadegt attiecībās

Visa mana dzīve ir mans partneris, mūsu ģimene! Tā teic sieviete un vēstī to no sirds.

“Esam sociālas būtnes, un ikvienam ir būtiski, lai viņu pieņem saprot, novērtē, bet tomēr nav jāizšķīst otrā cilvēkā tik ļoti, ka aizmirst pats sevi. Savām vajadzībām velta pārāk maz laika, sāk sevi it kā noliegt. Ja attiecībās cilvēks sadeg, tātad kaut kas nav kārtībā. Nekad neticēšu, ka sieviete, kura dzīvo problemātiskās attiecībās, var likt roku uz sirds un apgalvot, ka jūtas labi,” – tā Ilze Maksima.

Protams, jebkuras attiecības nes līdzi nepieciešamību rēķināties ar partneri, rūpes vienam par otru, savā ziņā arī atteikšanos par labu otram. Tomēr nevar būt tā, ka dzīves centrā ir tikai otrs. Ja visu laiku cenšas sekot līdzi, ko otrs domā un jūt, nepārtraukti pārspīlēti rūpējas, mēģina izpatikt, visu piedod. Ja visiem spēkiem cenšas, lai partnera noskaņojums būtu labs, nekas viņu nesakaitinātu. Ja pastāvīgi tiecas izprast viņa vēlmes, ja tā kļūst pat par tādu kā apmātību, ja tikai no partnera atkarīgs paša psiholoģiskais komforts vai diskomforts, tās vairs nav veselīgas attiecības.

Viņa kļūst atkarīga no vīrieša klātbūtnes, no viņa atzinības, no viņa vajadzības pēc savas partneres. Šī vajadzība sievieti vada un kontrolē. Pamazām sieviete kļūst atkarīga no šīs mīlestības – pat ja domā, ka nekad to nesaņems.

Svarīgi! Biežāka ir situācija, kad sieviete ir līdzatkarīga vai atkarīga no attiecībām, jo sievietei vairāk raksturīgas emocionālas izpausmes, nedrošība. Tomēr jebkurš var nonākt šajā slazdā, tajā var ne tikai iekrist, bet arī iet bojā kā personība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+