×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

ES diplomāti vienojas paplašināt sankcijas pret Krieviju (papildināts) (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sūtņi pirmdien vienojās par sankciju paplašināšanu pret Krieviju, paplašinot sarakstu ar personām, pret kurām vērstas sankcijas, ziņo diplomāti.

ES 28 dalībvalstu sūtņi vienojās par sankciju sarakstu papildināšanu ar “personām un organizācijām, kas atbalsta vai gūst labumu no Krievijas” vadības rīcības Ukrainā, aģentūrai AFP sacīja diplomāts, kas vēlējās palikt anonīms.

Sīkāka informācija pagaidām netiek sniegta, diplomātiem norādot, ka sankciju sarakstā iekļautās personas tiks publicētas trešdien ES oficiālajā žurnālā. Iepriekš avoti Briselē vēstīja, ka sankciju sarakstā paredzēts iekļaut Krievijas prezidenta Vladimira Putina ciešākos sabiedrotos.

ES arī noteiks stingrākus tirdzniecības un investīciju ierobežojumus ar Krimu, ko Krievija okupēja un anektēja martā. ES sūtņi pirmdien paplašināja tā dēvētās otrās fāzes sankcijas, kādas Brisele līdz šim ieviesusi pret 87 personām un 20 iestādēm, kurām noteikts ieceļošanas aizliegums un aktīvu iesaldēšana.

Savukārt otrdien ES sūtņu sanāksmē Briselē paredzēts apspriests “trešās fāzes” ekonomiskās sankcijas, kuru mērķis ir ierobežot Krievijas pieeju ārvalstu kapitāla tirgiem un noteikt tirdzniecības aizliegumus aizsardzības, augsto tehnoloģiju un citām precēm un dubultā pielietojuma iekārtām, kas var tikt izmantotas gan militāriem, gan aizsardzības mērķiem.

Sankcijas paredzēts vērst arī pret enerģētikas sektoru, taču tikai pret naftas produktiem, nevis gāzes piegādēm, jo Krievija nodrošina aptuveni trešo daļu no ES patērētās dabasgāzes.

ES līdz šim vilcinājusies ieviest ekonomiskās sankcijas, jo daudzām dalībvalstīm, tostarp Itālijai un Vācijai, ir cieša ekonomiskā sadarbība ar Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nepārdos bluspulveri? Vai petroleju? Toties Mistral pārdos un tas ir triecienbāzeskuģis un ne tikai vienu – Eiropa blefo….

  2. Tas ir labi. To krievu nacistu (bijušo čekistu) ir jāsaspiež kā prusaku.

Draugiem Facebook Twitter Google+