×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

ES finanšu ministri apstiprina Junkera piedāvāto izaugsmes plānu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri otrdien apstiprināja nozīmīgākos Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera investīciju plāna elementus.

Itālija solīja ieguldīt šajā programmā astoņus miljardus eiro. Pirms tam līdzīgus solījumus ir devušas Francija, Spānija un Itālija.

“Šī patiešām ir ļoti laba diena, [ministru] padome tikko nolēma atbalstīt priekšlikumu,” preses konferencē Briselē sacīja EK viceprezidents darbavietu, izaugsmes, investīciju un konkurences jautājumos Jirki Katainens.

“Tagad ir skaidrs, ka visām dalībvalstīm ir tāds pats uzskats kā komisijai, ka Eiropai ir nepieciešamas investīcijas,” viņš norādīja.

EK sākotnēji cerēja, ka dalībvalstis veiks investīcijas tieši fondā, tomēr galarezultātā tās investēs ar nacionālo attīstības banku palīdzību, kas nozīmē, ka finansējums tiks novirzīts projektiem katrā konkrētajā dalībvalstī.

Katainens uzsvēra, ka nezina, kādēļ dalībvalstis izvēlējās šādu risinājumu, bet norādīja, ka tam nav lielas nozīmes.

Tālāk Junkera plānu ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam (EP), un, ja tas tiks ātri izdarīts, tad plāns varēs sākt darboties jūnijā vai jūlijā, atklāja viceprezidents.

Jau ziņots, ka Junkers 2014.gada novembra beigās oficiāli paziņoja par investīciju plānu 315 miljardu eiro apmērā, kura mērķis ir veicināt ES ekonomikas izaugsmi.

Plāns paredz, ka ES ekonomikai laika posmā no 2015.līdz 2018.gadam tiktu piesaistītas investīcijas vismaz 315 miljardu eiro apmērā. Atšķirība EK piedāvātajam investīciju veicināšanas projektam no līdzšinējām investīcijām caur ES fondiem ir tajā, ka tas būs līdzfinansējums privātiem un publiskiem projektiem, piesaistot finanšu instrumentus ar multiplicējošu ietekmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+