Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
10. marts, 2015
Drukāt

ES finanšu ministri apstiprina Junkera piedāvāto izaugsmes plānu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri otrdien apstiprināja nozīmīgākos Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera investīciju plāna elementus.

Itālija solīja ieguldīt šajā programmā astoņus miljardus eiro. Pirms tam līdzīgus solījumus ir devušas Francija, Spānija un Itālija.

“Šī patiešām ir ļoti laba diena, [ministru] padome tikko nolēma atbalstīt priekšlikumu,” preses konferencē Briselē sacīja EK viceprezidents darbavietu, izaugsmes, investīciju un konkurences jautājumos Jirki Katainens.

“Tagad ir skaidrs, ka visām dalībvalstīm ir tāds pats uzskats kā komisijai, ka Eiropai ir nepieciešamas investīcijas,” viņš norādīja.

EK sākotnēji cerēja, ka dalībvalstis veiks investīcijas tieši fondā, tomēr galarezultātā tās investēs ar nacionālo attīstības banku palīdzību, kas nozīmē, ka finansējums tiks novirzīts projektiem katrā konkrētajā dalībvalstī.

Katainens uzsvēra, ka nezina, kādēļ dalībvalstis izvēlējās šādu risinājumu, bet norādīja, ka tam nav lielas nozīmes.

Tālāk Junkera plānu ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam (EP), un, ja tas tiks ātri izdarīts, tad plāns varēs sākt darboties jūnijā vai jūlijā, atklāja viceprezidents.

Jau ziņots, ka Junkers 2014.gada novembra beigās oficiāli paziņoja par investīciju plānu 315 miljardu eiro apmērā, kura mērķis ir veicināt ES ekonomikas izaugsmi.

Plāns paredz, ka ES ekonomikai laika posmā no 2015.līdz 2018.gadam tiktu piesaistītas investīcijas vismaz 315 miljardu eiro apmērā. Atšķirība EK piedāvātajam investīciju veicināšanas projektam no līdzšinējām investīcijām caur ES fondiem ir tajā, ka tas būs līdzfinansējums privātiem un publiskiem projektiem, piesaistot finanšu instrumentus ar multiplicējošu ietekmi.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+