×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

ES fondu projektiem paredzēto līdzekļu varētu pietikt aptuveni pusgadam

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik Valsts kasē speciālā kontā ir 145,67 miljoni eiro (102,38 miljoni latu), kas tiks izmantoti, lai finansētu Eiropas Savienības (ES) fondu projektus, un šo naudas līdzekļu varētu pietikt aptuveni sešiem mēnešiem, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē atzina Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieks Aleksandrs Antonovs.

Viņš sacīja, ka tad, ja nauda tiks apgūta ātrāk, trūkstošo finansējumu varētu piesaistīt no valsts budžeta. FM pārstāvis gan atzina, ka problēmas, kuru dēļ Eiropas Komisija (EK) uz laiku apturējusi ES fondu maksājumus, ministrija plāno atrisināt ātrāk ‒ divu triju mēnešu laikā.

Antonovs arī pastāstīja, ka FM būtu jāpiesaista papildu astoņi darbinieki, kas varētu veikt padziļinātu kontroli pār ES fondu līdzekļu izlietojumu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka EK nolēmusi apturēt maksājumus ES Kohēzijas fonda un Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmās “Uzņēmējdarbība un inovācijas” un “Infrastruktūra un pakalpojumi”. Eiropas Sociālā fonda maksājumi Latvijai nav pārtraukti, un situāciju attiecībā uz šo fondu EK vēl vērtē.

Saskaņā ar FM norādīto EK informējusi Latviju par to, ka ministrijai kā ES fondu atbildīgajai iestādei trūkst ietekmes mehānisma attiecībā uz atbildīgo nozaru ministriju un aģentūru pieņemtajiem lēmumiem par ES fondu līdzekļu izlietojumu. Identificēto nepilnību novēršanai EK uz laiku aptur ES fondu maksājumus un uzdod Latvijai divu līdz triju mēnešu laikā izstrādāt rīcības plānu un novērst trūkumus vadības un kontroles sistēmā. Ministrija EK lēmumu uzskata par pārmērīgu.

Latvijai 2007.–2013.gada plānošanas periodā kopumā no ES fondiem – Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Eiropas Sociālā fonda un Kohēzijas fonda – pieejami 3,18 miljardi latu. Šos līdzekļus Latvija var izmantot līdz 2015.gada beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+