×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
11. februāris, 2017
Drukāt

“Supernovas” jaunais talants no Talsiem grib iekarot pasauli (4)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Viss sākās garāžā, kopā ar draugiem rakstot dziesmas meitenēm. Tagad sešpadsmitgadīgais Jēkabs Ludvigs Kalmanis jeb “The Ludvig” kļuvis par jaunāko dziesmu konkursa “Supernova” dalībnieku, kurš februārī cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju uz lielās Eirovīzijas skatuves. Daudzu klausītāju simpātijas viņš iekarojis ar dziesmu par mīlestību.

Jaunais dziedātājs ir no Talsiem, un nav noslēpums, ka no šīs pilsētas nākuši daudzi talantīgi mūziķi, piemēram, Intars Busulis, Jānis Stībelis un Linda Leen. “Pilsēta pati par sevi ir ļoti mākslinieciska un skaista – tur ir īpaša aura.” Dzimtā pilsēta Jēkabu iedvesmojusi visu viņa dzīvi, bet nu pirmo gadu puisis mācās Rīgas Doma kora skolā. “Jau no piektās klases centos šeit iekļūt, bet nesekmīgi. Biju pārāk slinks, taču tagad esmu saņēmies. Mans sapnis kļūt par mūziķi patiešām arī bija sapnis – vecākā māsa, dzirdot, kā es dziedu līdzi dziesmām, teica – klausies, tev labi sanāk! Toreiz es par to neaizdomājos, bet jau nākamajā naktī sapnī redzēju, ka esmu milzīga zvaigzne, man priekšā tūkstošiem cilvēku. Turos pie šī sapņa vēl šodien.”

Dziesmas meiteņu savaldzināšanai

Viņš iestājās mūzikas skolā, 11 gadu vecumā kopā ar diviem labākajiem draugiem garāžā sāka rakstīt dziesmas. Jēkabs pašmācības ceļā mācījās spēlēt ģitāru, draugs Kristaps spēlēja klavieres, ģitāru, kā arī dziedāja, savukārt Krišjānis rakstīja dzeju – spēki bija jāapvieno. “Godīgi sakot, dziesmas bija šausmīgas, bet tolaik pašiem šķita, ka nekā labāka nav. Lielu lomu dziesmu radīšanā spēlēja meitenes – viņām taču patīk mūziķi. Bet kā lai savaldzina? Sēdējām un zvanījām pilnīgi visām meitenēm, kuras zinājām, dziedājām viņām šīs burvīgās dziesmas. Tā bija kā tradīcija – katru sestdienu viņas brīdinājām, ka būs jauna dziesma – neejiet gulēt!” Jēkabs savu nākotni ir redzējis sapnī, un no tā brīža mūziku raksta katru dienu.

Jēkabam ir tikai 16 gadi, bet mūzikas pasaulē viņš jau ir pamanīts. Viņš ir jaunākais “Supernovas” dalībnieks, kura dēļ pat nāksies mainīt konkursa nolikumu. Lielajā Eirovīzijas konkursā var piedalīties no 16 gadu vecuma, bet “Supernovas” nolikumā bija rakstīts, ka pieteikties var no 18 gadu vecuma. Jēkaba talants visus pārliecināja, ka šoreiz ir vērts izdarīt izņēmumu.

Pagājušajā vasarā konkursā Talsos viņu pamanīja žūrijas loceklis, vokālās grupas “Framest” līderis Jānis Ķirsis. “Manas vokālās grupas skolotāja Kristīne Broka-Neļķe mani pieradināja pie skatuves dzīves, iedrošināja piedalīties šajā konkursā, kurā ieguvu pirmo vietu. Pēc konkursa Jānis man zvanīja un teica: “Klausies, šis ir visiem jārāda!” Jau nākamajā dienā mēs sākām strādāt kopā. Jānis gribēja, lai visi redz, ko var izdarīt sešpadsmitgadnieks no Talsiem – tā nu es nonācu līdz Supernovai,” atceras Jēkabs. Noklausoties viņa dziesmu “I’m in Love with You”, nekādi nepateiksi, ka tās autoram ir tikai 16 gadu. Turklāt dziesma ir par mīlestību, pirmo mīlestību. Vai tad tik jauni cilvēki vispār kaut ko zina par mīlestību? Nereti dzirdēts viedoklis, ka tik agrā vecumā veidot attiecības ir muļķīgi. Jēkabs tam nepiekrīt: “Jau mazs bērns mīl mammu un tēti, tātad viņš pazīst mīlestību. Kāpēc lai nevarētu mīlēt arī kādu citu? Manuprāt, mīlestībai nav vecuma ierobežojumu.” Izteikumos par dziesmas vēstījumu Jēkabs ir diezgan skops: “Kad dziesmu atskaņoju citiem, tā vairs nav mana dziesma – varbūt kādam tā būs fona dziesma, pirmo reizi noskūpstot mīļoto. Bet, kad es rakstīju šo dziesmu, protams, tā bija par manām sajūtām. Es nedziedu par atmiņām, dziedu par to, kas notiek tieši tajā brīdī, tādēļ tās ir īstas sajūtas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Un nebūtu senču naudas maka. Nebūtu šī superzvaigzne

  2. Kad sapņos aizver acis

  3. Jēkabam, kad viņš izglāba slīkstošo zēnu, bija tikai 13 (!) gadu. … un tekstā ir vēlviena neprecizitāte – viņa vokālās grupas skolotāju sauc Kristīne Broka-Meļķe.

Draugiem Facebook Twitter Google+