×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

ES izdevies pārvietot tikai 400 migrantus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pagaidām tikai 400 migranti ir pārvietoti no vienas Eiropas Savienības (ES) valsts uz citu, otrdien Eiropas Parlamentā (EP) pavēstīja prezidējošās ES valsts Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kunderss.

Viņš pauda, ka “daļa ES dalībvalstu nedara to, kas tām būtu jādara šajā jomā”.

Kunderss norādīja, ka ES ieradušies jau 1,8 miljoni migrantu un saņemti 1,25 miljoni patvēruma lūgumi, kā arī atzina, ka situācija saistībā ar bēgļu plūsmu Eiropā ir ārpus kontroles. Tāpat viņš atzina, ka ES ir pazuduši aptuveni 10 tūkstoši bērnu, paužot bažas, ka viņi varētu būt nonākuši organizētās noziedzības sindikātu rokās.

“Laiks bēgļu problēmas risināšanai beigsies drīz – brīdī, kad pāri Vidusjūrai atkal tiks vesti cilvēki. Daļa patvēruma meklētāju jāizraida no Eiropas, ņemot vērā, ka viņi nav kara bēgļi. Attiecībā uz ārējās robežas aizsardzību, mēs uzslavējam Itālijas un Grieķijas pūliņus, lai aizsargātu ārējo robežu, bet šiem pūliņiem jābūt aktīvākiem,” sacīja Kunderss.

Vienlaikus Kunderss uzsvēra, ka nedrīkst atteikties no principa, ka neviens cilvēks nedrīkst tikt aizsūtīts uz valsti, kur viņa dzīvība varētu tikt apdraudēta politisku, reliģisku vai kādu citu uzskatu dēļ. Viņš pauda, ka visas ES dalībvalstis ir gatavas uzņemt patvēruma meklētājus, ņemot vērā viņu pamattiesības un starptautiskās likumdošanas normas.

“Lielais bēgļu pieplūdums rada bažas daļā ES iedzīvotāju, bet vardarbība un naids nav risinājums,” tā Kunderss. Savukārt pašreiz ES notiekošos procesus saistībā ar bēgļiem viņš nodēvēja par “stresa pārbaudi”.

Jau ziņots, ka kārtējā EP plenārsesijā, kas norisinās no 1.līdz 4.februārim Strasbūrā, tiek spriests par bēgļiem, robežkontroli un Šengenas zonas nākotni.

Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā Latvijā uzņemot līdz 776 patvēruma meklētājus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+