×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

ES izšķiesti septiņi miljardi eiro

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība 2013. gadā neatbilstoši iztērēja gandrīz septiņus miljardus eiro, paziņojusi ES Revīzijas palāta, norādot, ka ES jācenšas sasniegt labākus rezultātus.

No 148,5 miljardus eiro lielā 2013. gada ES budžeta kļūdaini iztērētās naudas īpatsvars bija 4,7 procenti salīdzinājumā ar 4,8% 2012. gadā, minēts ziņojumā. “No šī brīža ir jābūt daudz rūpīgākam ES fondu menedžmentam un kontrolei,” norādīja palātas vadītājs Vitors Kaldeira, aicinot uzlabot budžeta izlietojumu. “No mūsu audita vēlreiz ir skaidrs, cik daudz no iztērētā neatbilst noteikumiem.” ES Revīzijas palāta norādīja, ka nozares ar viskļūdaināko naudas tērēšanu ir reģionālā politika, enerģētika un transports, kur neatbilstoši tiek iztērēti 6,9 procenti no budžeta, un lauku attīstība, vide, zivsaimniecība un veselība ar 6,7 procentiem. Ziņojumā norādīts uz gadījumiem, kad uzņēmums lūdz piešķirt fondus kā mazais vai vidējais uzņēmums, bet patiesībā pieder lielai firmai. Tāpat bijuši gadījumi, kad lauksaimnieks pieprasījis subsīdijas par pļavām, kuras daļēji bija klātas ar krūmiem un kokiem. “ES koncentrēšanās uz pieeju “izmanto to vai zaudē to” tā vietā, lai pārbaudītu, cik pareizi nauda tiek tērēta, ir fundamentāla nepilnība, veidojot ES budžetu,” teikts ziņojumā.

ES budžeta komisāre Kristalina Georgijeva norādīja, ka Eiropas Komisija darīs vairāk, lai samazinātu nepareizo tērēšanu, bet tas ir jāskata “kontekstā”. “Es priecājos, ka palātas audita rezultāti rāda, ka ir izdevies apturēt pēdējo gadu tendenci par aizvien pieaugošu kļūdu īpatsvaru,” viņa uzsvēra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+