×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

ES jātiecas pēc enerģētiskās neatkarības

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienība aizvien labāk sāk aptvert, ka Krievija cenšas ar enerģētikas palīdzību nostiprināt savu ietekmi Austrumeiropā.

 

Arī Lietuvas valdībai nevajadzētu runāt par iedomātu “attiecību pārstartēšanu” ar Maskavu, bet gan aktīvi tiekties pēc enerģētiskās neatkarības no Krievijas, uzskata Seima opozīcijas līderis, Tēvzemes savienības –Lietuvas kristīgo demokrātu priekšsēdētājs Andrjus Kubiļus.

Bijušais premjers atzinīgi vērtējis sava pēcteča, sociāldemokrāta Aļģirda Butkeviča valdības apņemšanos turpināt sašķidrinātās gāzes termināļa būvdarbus, tomēr norādījis, ka ar to vien nepietiek. “Neko nedarot, vienīgi imitējot enerģisku darbību, Lietuva tiks aizvien vairāk ievilkta Krievijas ģeopolitiskajos enerģētikas projektos, tostarp Kaļiņingradas atomelektrostacijas projektā,” viņš sacījis.

Kubiļus arī uzskata, ka Krievija aktīvi liek šķēršļus, lai traucētu Moldovai, Ukrainai un Gruzijai tuvināties Eiropas Savienībai un nepieļautu, ka šīs valstis novembrī Viļņā paredzētajā Austrumu partnerattiecību apspriedē paraksta asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumus ar ES. “Tas nozīmētu, ka Eiropas un Krievijas ģeopolitiskajā sāncensībā par šā apgabala nākotni uzvarēs Krievija, kas joprojām nevēlas atteikties no savas ietekmes,” viņš brīdinājis, uzsverot, ka ES nedrīkst izvairīties no atbildības par reģiona nākotni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+