Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
28. maijs, 2015
Drukāt

ES karoga jubilejas monētu rotās Grieķijas Bankas speciālista veidots dizains

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Aptuveni 100 000 cilvēku no visas eirozonas balsojumā par Eiropas Savienības (ES) karoga jubilejai veltīto piemiņas monētu izraudzījušies Grieķijas Bankas izstrādāto dizaina monētu, liecina Eiropas Komisijas (EK) paziņojums.

Šī gada 29.jūnijā aprit 30 gadu, kopš ES līderi apstiprināja Eiropas karogu par oficiālu ES simbolu. Tam par godu eirozonas 19 valstis nolēma izlaist vienotu piemiņas monētu divu eiro vērtībā, kuras dizainu izvēlētos sabiedrība. Dizainu, kurš atzīts par labāko, veidojis Georgs Stamatopuls no Grieķijas Bankas. Viņa izstrādātais monētas dizains saņēmis aptuveni 30% no visām balsīm speciālā EK izstrādātā vietnē.

“Reizi vairākos gados mēs izlaižam vienotu eiro piemiņas monētu par godu svarīgiem ES vēstures notikumiem. Šogad atzīmējam 30.gadadienu, kopš Eiropas karogs tika pieņemts par oficiālu ES simbolu. Man ir patiess prieks par labāko dizainu, ko izstrādājusi Grieķijas Banka un izvēlējušies desmitiem tūkstošu eiropiešu,” sacīja par eiro un sociālo dialogu atbildīgais Eiropas komisārs Valdis Dombrovskis (V).

Savukārt monētas dizaina autors Stamatopuls norādīja, ka monētā redzamais karogs ir simbols, kas vieno tautas un kultūras, kurām ir kopīgs nākotnes redzējums un ideāli, labākai kopīgai nākotnei.

“Dizainā redzamas divpadsmit zvaigznes, kuras pārvēršas cilvēku figūrās, kas ieskauj jaunas Eiropas dzimšanu,” skaidroja Stamatopuls.

Monētu plānots laist apgrozībā no šā gada jūlijā.

Par monētu kalšanu katra eirozonas valsts rūpējas pati. Latvijas Banka izsludinājusi konkursu par šīs piemiņas monētas izgatavošanu, iesaiņošanu un piegādi. Plānots kalt vienu miljonu eksemplāru apgrozības monētu kaluma kvalitātē un 10 000 “Brilliant Uncirculated” kaluma kvalitātē.

Piemiņas monētām ir tāds pats izmērs un Eiropas puse kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku tām attēlots piemiņas motīvs. Katru gadu katra eirozonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eirozonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu par kopēju ES valstu tēmu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+