Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
28. maijs, 2015
Drukāt

ES karoga jubilejas monētu rotās Grieķijas Bankas speciālista veidots dizains

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Aptuveni 100 000 cilvēku no visas eirozonas balsojumā par Eiropas Savienības (ES) karoga jubilejai veltīto piemiņas monētu izraudzījušies Grieķijas Bankas izstrādāto dizaina monētu, liecina Eiropas Komisijas (EK) paziņojums.

Šī gada 29.jūnijā aprit 30 gadu, kopš ES līderi apstiprināja Eiropas karogu par oficiālu ES simbolu. Tam par godu eirozonas 19 valstis nolēma izlaist vienotu piemiņas monētu divu eiro vērtībā, kuras dizainu izvēlētos sabiedrība. Dizainu, kurš atzīts par labāko, veidojis Georgs Stamatopuls no Grieķijas Bankas. Viņa izstrādātais monētas dizains saņēmis aptuveni 30% no visām balsīm speciālā EK izstrādātā vietnē.

“Reizi vairākos gados mēs izlaižam vienotu eiro piemiņas monētu par godu svarīgiem ES vēstures notikumiem. Šogad atzīmējam 30.gadadienu, kopš Eiropas karogs tika pieņemts par oficiālu ES simbolu. Man ir patiess prieks par labāko dizainu, ko izstrādājusi Grieķijas Banka un izvēlējušies desmitiem tūkstošu eiropiešu,” sacīja par eiro un sociālo dialogu atbildīgais Eiropas komisārs Valdis Dombrovskis (V).

Savukārt monētas dizaina autors Stamatopuls norādīja, ka monētā redzamais karogs ir simbols, kas vieno tautas un kultūras, kurām ir kopīgs nākotnes redzējums un ideāli, labākai kopīgai nākotnei.

“Dizainā redzamas divpadsmit zvaigznes, kuras pārvēršas cilvēku figūrās, kas ieskauj jaunas Eiropas dzimšanu,” skaidroja Stamatopuls.

Monētu plānots laist apgrozībā no šā gada jūlijā.

Par monētu kalšanu katra eirozonas valsts rūpējas pati. Latvijas Banka izsludinājusi konkursu par šīs piemiņas monētas izgatavošanu, iesaiņošanu un piegādi. Plānots kalt vienu miljonu eksemplāru apgrozības monētu kaluma kvalitātē un 10 000 “Brilliant Uncirculated” kaluma kvalitātē.

Piemiņas monētām ir tāds pats izmērs un Eiropas puse kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku tām attēlots piemiņas motīvs. Katru gadu katra eirozonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eirozonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu par kopēju ES valstu tēmu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+