Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
31. oktobris, 2014
Drukāt

ES, Krievija un Ukraina vienojas par gāzes piegādēm (1)

gazes_deglis

Eiropas Savienība (ES), Krievija un Ukraina ceturtdienas naktī Briselē noslēgušas vienošanos par gāzes piegādēm.

Krievija piekritusi ziemas periodā nodrošināt dabasgāzes piegādes Ukrainai, līdz ar to nodrošinot arī gāzes piegādes ES caur Ukrainas teritoriju.

Ukraina piekritusi apmaksāt savus gāzes parādus un maksāt par gāzi Krievijai priekšapmaksā.

Līdz gada beigām Ukraina maksās 378 dolārus par 1000 kubikmetriem gāzes, bet 2015.gada pirmajā ceturksnī -, domājams, 365 dolārus par 1000 kubikmetriem, norādīja Krievijas un Ukrainas enerģētikas ministri.

Vienošanās ir spēkā līdz marta beigām un tās ietvaros Ukraina piekritusi tuvākajā laikā samaksāt 1,45 miljardus dolāru no parāda un vēl 1,56 miljardus līdz gada beigām, atklāja ES enerģētikas komisārs Ginters Etingers.

ES darbosies kā galvotājs Ukrainas gāzes iepirkumiem no Krievijas un palīdzēs Ukrainai segt parādus.

Ukraina nākamo divu mēnešu laikā plāno iegādāties no Krievijas četrus miljonus kubikmetrus gāzes, liecina Eiropas Komisijas (EK) sniegtā informācija.

“Es esmu priecīgs, ka politiskā atbildība, sadarbības loģika un vienkāršais ekonomiskais saprāts ir guvis virsroku,” pēc divu dienu ilgo sarunu noslēguma paziņoja aizejošais EK prezidents Žozē Manuels Barrozu.

“Šis ir svarīgs solis mūsu kopējai enerģētikas drošībai Eiropas kontinentā. Nav iemesla, lai cilvēki Eiropā šoziem paliktu aukstumā,” viņš piebilda.

ES jau kopš maija kā vidutājs piedalījās Ukrainas un Krievijas sarunās, tādējādi cenšoties novērst iespējamo apdraudējumu gāzes piegādēm Eiropai.

Krievija februārī dubultoja gāzes cenu Ukrainai, savukārt jūnijā Krievija pārtrauca gāzes piegādes Ukrainai, šādu lēmumu skaidrojot ar Ukrainas parādu 5,3 miljardu dolāru apmērā.

Krievija arī gāzes piegādēm Ukrainai noteica priekšapmaksu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. latvietis parastais Atbildēt

    par gāzi jau vienalga būs jāmaksā, un kijevai nauda nav. un ja es neudu neiedos? atkal vares runāt kamer mēles nodilst

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+