×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

ES kritizē Vācijas valodas politiku

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienība veltījusi kritiku vairāk nekā pirms pieciem gadiem pieņemtajam Vācijas likumam, kas liek dažiem iebraucējiem pirms pārcelšanās uz dzīvi Vācijā nokārtot vācu valodas eksāmenu.

Vācijas žurnāls “Der Spiegel” skaidro, ka šāda prasība izvirzīta iebraucējiem no valstīm, kas neietilpst ES. Tiesa, Brisele paudusi, ka šāda prasība ir negodīga. “Eiropas Komisija sākusi pārbaudi, vai valodas zināšanas tests nav pretrunā ES likumiem,” informē Vācijas ziņu aģentūra “DPA”. Vācu mediji atzīmē, ka valodas tests ir ārkārtīgi vienkāršs un tajā tiek pārbaudītas imigranta pamatzināšanas vācu valodā. “Testā tiek prasīts cilvēkam spēt atbildēt uz jautājumu, vai viņam ir vidusskolas diploms un vai viņam pašreiz ir darbs,” raksta “Der Spiegel”. Arī Vācijas amatpersonas neredz iemeslus atteikties no vācu valodas pārbaudēm. “Federālā valdība saglabās ieviesto praksi,” atbildē ES kritikai pauda vācu parlamentārieši.

Neizpratni par EK izteikumiem paudis arī Vācijas federālās zemes Hesenes integrācijas ministrs Jorgs-Ūve Hāns, kurš komisijas ziņojumu nodēvējis par pilnīgi nepareizu un neproduktīvu. “Dažu vārdu zināšana vācu valodā nav par daudz prasīts no cilvēka, kurš vēlas šeit pārcelties uz dzīvi. Šāda prakse pavisam noteikti veicina integrāciju,” žurnālam “Der Spiegel” sacīja Hāns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+