Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
2. jūnijs, 2015
Drukāt

ES lauksaimniecības ministri iepazīst latviešu bioloģisko saimniecību (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Valgundes pagasta bioloģiskā saimniecība "Buku audzētava".

Rīgā 1. un 2.jūnijā notika neformālā ES Lauksaimniecības ministru Padome, kurā Latvija kā ES Padomē prezidējošā valsts rosināja diskusijas par situāciju bioloģiskajā lauksaimniecībā un tās attīstību Eiropas Savienībā, LA.lv uzzināja Zemkopības ministrijā.

Dalībvalstu ministri pēc prezidentūras aicinājuma vērtēja, kuri no līdzšinējiem politikas instrumentiem bijuši veiksmīgi bioloģiskās lauksaimniecības dažādu situāciju risināšanā un kādi instrumenti būtu piemērojami arī nākotnē. Ministri izteica viedokli par to, kā būtu palielināma patērētāju uzticība bioloģiskajai produkcijai, lai netiktu apšaubīta tās augstā kvalitāte.

Ministri arī ierosināja, kādā veidā ES valstis varētu sevi apgādāt ar augu un dzīvnieku reproduktīvo materiālu bioloģiskās produkcijas ražošanai, jo patlaban ES šāda reproduktīvā materiāla trūkst. Svarīgi ir konvencionālās un bioloģiskās lauksaimniecības līdzāspastāvēšanas nosacījumi. Sanāksmē apsprieda arī nepieciešamās izmaiņas bioloģiskās ražošanas tiesiskajā regulējumā, lai nodrošinātu vienlīdzīgu konkurenci un izslēgtu krāpšanas risku.

Neformālajā ES Lauksaimniecības ministru sanāksmē Latvijā piedalījās arī Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas vadītājs Česlavs Adams Siekierskis, Eiropas Komisijas Lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans, kā arī ES dalībvalstu amatpersonas un ES nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Neformālās Padomes laikā tās dalībnieki viesojās Valgundes pagasta bioloģiskajā saimniecībā “Buku audzētava”, kamēr latviešu un ārvalstu žurnālistiem bija iespēja iepazīt arī Marikas un dzintara Grīslīšu bioloģisko saimniecību “Krīgeri”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ziemeļbrieži un mufloni jau ir Latvijai raksturīgie dzīvnieki …
    Nav brīnums, ka tie ministri savās valstīs stāsta, ka Latvijā pa ielām lāči klaiņo …

  2. Lūk, kāda Dūklavam ir izpratne par bioloģisko lauksaimniecību – tā ir eksotika un izklaide, nekas vairāk!
    Briežu ferma! Bioloģiskās lauksaimniecības patiesās problēmas te nevienu neinteresē: pārstrāde, cenu politika, kvalitātes atšķirības, utt. Vajagot nosacījumus konvencionālās un bioloģiskās l/s līdzāspastāvēšanai! Kaut kāds absurds! Nevis ierēdņu nosacījumi, bet konkurence un patērētājs izšķirs, kam dot priekšroku. Industriālie lielražotāji sāk uztraukties, jo apzinās, ka šajā konkurencē zaudēs!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+