×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. maijs, 2015
Drukāt

ES lauksaimniecības ministri spriedīs par bišu izzušanu (3)

Foto-Uldis MuzikantsFoto-Uldis Muzikants

Nākamnedēļ, 11. maijā, Briselē notiekošajā Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē spriedīs par iespējām vienkāršot ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP), bioloģisko produktu marķēšanu, kā arī par bišu populācijas samazināšanos.

ES lauksaimniecības ministru sanāksmi vadīs Latvijas Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministrijā norāda, ka sanāksmē plānots panākt ES dalībvalstu ministru vienošanos par bioloģisko ražošanu un bioloģisko produktu marķēšanu. Tas sniegtu nepieciešamos uzlabojumus pašreizējā bioloģiskās lauksaimniecības regulējumā un ļautu stiprināt patērētāju uzticēšanos bioloģiskajai ražošanai, norāda ZM.

Latvijas prezidentūra sanāksmē aicinās dalībvalstu lauksaimniecības ministrus apstiprināt Padomes secinājumus par KLP vienkāršošanu.

Padomes diskusijās izkristalizējušās jomas, kurās vienkāršošanas aspektiem ir jāpievērš vislielākā uzmanība, piemēram, tā sauktā zaļināšana un tiešo maksājumu kontrole, nosacījumi darbības programmām un ražotāju organizācijām augļu un dārzeņu sektorā, lauku attīstības programmu apstiprināšana.

Savukārt Slovēnija sanāksmē vēlas pievērst prezidentūras, lauksaimnieku un visas sabiedrības uzmanību cilvēka darbībām, kas noved pie bišu populācijas samazināšanās.

Viena trešdaļa no pasaulē saražotās pārtikas ir atkarīga no apputeksnēšanas, un bitēm ir vissvarīgākā loma šajā procesā. Bites arī nodrošina bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu dabā. Diemžēl bišu dravas ir apdraudētas, īpaši intensīvās lauksaimniecības teritorijās, tādēļ Slovēnija rosinās pasludināt 20. maiju par Pasaules bišu dienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Dīvaini,ka kāds no Latvijas kaut ko vadīs Eiropā,sakarā ar bitēm.Platību maksājumu saņemšanai 2015.gadam,bites ir izmestas vispār ārā no tabulas kur atrodami pārrēķiniem piemērojamie koeficenti,ar visām no tā izrietošām sekām.interesanti būtu uzzināt,kas un ar kādu mērķi cenšas izvērst saimniecisko genocīdu pret biškopības nozari un tajā strādājošiem.Tāvienkārši ir nekaunība un nelietība,ņemot vērā,ka šajā tabulā ,ko tik tur nevar atrast,tur ir gan šinšilas,gan mufloni,strausi,ir pat kamieļi un alpaki,brīnums,kāpēc nav iekļautas zebras un krokodīli.Un šie brauks,un vēl vadīs.

  2. Ir jaadara viss, lai glaabtu bites. Pieminu tikai Einshteina teikto: Kad zudiis bites, tad peec 4 gadiem arii cilveeki izniiks! Vismaz buutu jaaizliedz lauksaimnieciibaa insekticiidu lietoshana!

  3. Ar tādu attieksmi kāda ir Latvijā ZM pret biškopību bites iznīks arvien vairāk.Bioloģiskā biškopība ir iznīcināta vispār.Dabīgās pļavas paliks arvien mazāk,jo nesaņemot par tām atbalsta maksājumus un bites izņemot no dzīvnieku l-lopu vienību aprēķiniem pletīsies arvien lielāki rapša lauki,kas iznīdēs vēl palikušās bites.

Draugiem Facebook Twitter Google+