×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

ES līderi diskutēs par izmaiņām nodokļu politikā

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienības līderi izmantos pirmdien gaidāmo samitu, lai mudinātu grozīt nodokļu aplikšanas kārtību, lai darba devējiem padarītu lētāku darbinieku algošanu, liecina aģentūras AFP rīcībā nonākušais vienošanās uzmetums.

Virkne Eiropas valstu, sevišķi eirozonas dienvidu valstis, piemeklējis augsts bezdarbs un tām nepieciešams palielināt darba ņēmēju konkurētspēju. Vācija veica reformas jau pirms aptuveni desmit gadiem, samazinot darbinieku izmaksas darba devējiem. Un šīs reformas tiek uzskatītas par vienu no iemesliem valsts nesenajiem ekonomiskajiem panākumiem. Francijā pašreiz notiek intensīvas debates par prezidenta Nikolā Sarkozī plāniem samazināt veselības apdrošināšanas iemaksas, ko maksā darba devēji, zaudētos līdzekļus kompensējot ar pārdošanas nodokļa palielināšanu.

Ņemot vērā augsto bezdarbu jaunu cilvēku vidū, ES līderi gatavojas ierosināt “pārprogrammēt pieejamos ES fondus, lai radītu liela apjoma atbalsta shēmu jaunu cilvēku ievirzīšanai darbā vai mācībās”, liecina AFP rīcībā nonākušais dokumenta uzmetums. Tas liecina, ka ES līderi vēlas ieviest arī Eiropas līmeņa dokumentu profesionālo prasmju apliecināšanai, kā arī tiek aicināti vienoties par “ātru progresu pretī lielākai nodokļu saskaņošanai un kaitīgas nodokļu prakses novēršanai”. Tomēr šāda iecere var novest pie spraigām debatēm, jo Lielbritānija, Zviedrija un Īrija ieņem noraidošu nostāju pret daudzām Francijas-Vācijas iniciatīvām konkrētu nodokļu saskaņošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+