×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
31. decembris, 2013
Drukāt

ES līderi sveic Latviju eiro zonā; paplašināšanās stiprinās vienoto valūtu

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi video sveicienā laipni lūdz Latviju  eiro zonā un uzsver, ka paplašināšanās stiprinās vienoto valūtu un sniegs pienesumu arī Latvijas ekonomikai.

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu  uzsver, ka eiro ir spēcīga, uzticama un stabila valūta. “Es ļoti novērtēju Latvijas pūles un ievērojamos panākumus, lai ieviestu eiro. Tāpēc vēlos jums teikt – Latvija, laipni lūgta eiro zonā!” saka Barrozu.

Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips (Andrus Ansip) norāda, ka drīz Latvijā un Igaunijā būs vienota valūta. “Dārgie, kaimiņi! Jau gada sākumā mēs savstarpēji varēsim lietot vienu valūtu. Latvija kļūsts par pilntiesīgu partneri pasaules ietekmīgākajā ekonomiskajā zonā. Laipni lūdzam, Latvija eiro zonā,”  videouzrunā saka Ansips.

Sveicējiem pievienojas arī Francijas prezidents Fransuā Olands. “Draugi no Latvijas! Nākamā gada 1.janvāris būs ievērojams datums, jo jūs iestāsieties eiro zonā. Tās būs labas ziņas Eiropai un Latvijai! Pievienojušies eiro zonai, jūs atradīsiet stabilitātes, solidaritātes un drošības telpu. Vienlaikus, pateicoties Latvijas izdarītajai izvēlei, jūs vēl vairāk nostiprināsies eiro un vienoto valūtu. Francijai ir prieks sveikt Latviju eiro zonā,”  norāda Olands.

Arī Īrijas premjerministrs Enda Kenijs  apsveic Latviju ar paveikto darbu. “2014.gads ir jauna ceļa sākums jūsu tautai un valstij. Laipni lūdzam, Latvija eiro zonā,” saka Kenijs.

Savukārt Portugāles premjerministrs Pedru Pasušs- Koelju videosveicienā uzsver, ka eiro ir Eiropas savienības kodols. “Tas ir svarīgs politisks projekts, kas nodrošina mieru, labklājību un attīstību visai Eiropai. “Turklāt tas atver mūs pārējai pasaulei. Latvijai iestājoties eiro zonā, šis projekts tiks stiprināts vēl vairāk. Mums būs iespēja parādīt pasaulei, ka eiro ir svarīgs politisks projekts, kas apliecinās sevi ar vēl lielāku spēku,”  norāda Portugāles premjers.

Arī Austrijas kanclers Vermers Faimans uzsver, ka kopējā valūta ir Eiropas projekts, kas padara stiprākus. Viņš pauž prieku, ka Latvija šim projektam ir pievienojusies un novēl labāko.

Slovēnijas  premjerministre Alenka Bratušeka pauž priekšu, ka eiro zona paplašinās. “Ne vienmēr viss ir viegli, ne vienmēr viss ir skaisti. Tas mums izvirza jaunus izaicinājumus, bet tas ir vienīgais pareizais ceļš. Laipni lūgta mūsu pulkā, laipni lūgta eiro zonā, Latvija,”  saka Bratušeka.

Sveicējiem pievienojas arī Itālijas premjerministrs Enriko Leta. “Mēs itāļi esam priecīgi par jūsu pievienošanos mūsu lielajai ģimenei. Eiro Eiropā ir liels veiksmes stāsts un jūsu pievienošanās ir vēl viena liecība tam,” saka Leta, turklāt “laimīgu Jauno gadu ar eiro” viņš novēl latviešu valodā.

Bijušais Luksemburgas premjerministrs Žans Klods Junkers  uzsver, ka visa Latvijas vēsture apliecina, ka latvieši ir drosmīga nācija. “Latvija šo drosmi apliecinājusi, sagatavojoties pievienoties eiro. Eiro nu ir kļuvis pilnīgāks. Latvija, laipni lūgta eiro saimē,”  saka Junkers.

Latviju eiro zonā laipni lūdz arī Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs  un Grieķijas premjerministrs Antonis Samars. Savukārt Somijas premjerministrs Jirki Katainens norāda, ka Latvija ir paveikusi milzīgu ekonomikas brīnumu.

Arī Vācijas kanclere Angela Merkele sirsnīgi sveic Latviju eiro zonā.

Eirokomisārs Andris  Piebalgs  pauž priekšu, ka 2014.gads Latvijai sākies ar iestāju eiro zonā. “Tā ir garantija mūsu valsts drošībai, stabilitātei un izaugsmei,”  saka Piebalgs.

Latvija par eiro zonas dalībvalsti kļūs 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+